Правозахисники надіслали в МКС подання по “справі Євромайдану”

Дата: 06 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Коаліція громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності зробила подання до Міжнародного кримінального суду (МКС).

У поданні детально описані численні злочини проти звичайних громадян по всій країні, які здійснювали протягом тримісячного періоду представники владних органів і афілійовані з урядом парамілітарні групи (тітушки), що діяли узгоджено. 

Представники коаліції спілкуються з Офісом прокурора ще з квітня 2014 року, майже одразу після прийняття останнім рішення про відкриття попереднього вивчення справи. 

Перше подання коаліції до Офісу прокурора МКС у липні 2014 року було присвячене описовому викладу подій протягом періоду Євромайдану. На той час в МКС ще не було жодних офіційних матеріалів від державних органів України.

“У другому поданні змальована повна картина широкосяжного та систематичного переслідування учасників протестного руху як з використанням правових механізмів (незаконні арешти, порушення сфабрикованих адміністративних та кримінальних справ, взяття під варту тощо), так і у позаправовий спосіб (побиття, катування, вбивства). – пояснює координаторка Євромайдан SOS, голова правління Центру Громадянських Свобод Олександра Матвійчук. – Власне, ми маємо справу із послідовною і ретельно спланованою кампанією проти сотень тисяч звичайних людей, які були ідентифіковані як мішень тільки за тією ознакою, що перебували у фактичній або гаданій опозиції до колишнього Президента Януковича, його адміністрації та його політичних рішень, включно з рішенням відмовитися від підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом”.

Зараз Міжнародний кримінальний суд попередньо вивчає “справи Євромайдану”, відтак правозахисники другим поданням мають намір переконати суд відкрити основне провадження по справі. Відповідне рішення очікується вже у 2015 році. 

Нагадаємо, 25 лютого 2014 року український парламент ухвалив Заяву до Міжнародного кримінального суду про визнання Україною юрисдикції міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності вищими посадовими особами держави, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян під час мирних акцій протестів у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року. 

Така Декларація для разового визнання юрисдикції МКС допускається відповідно до пункту 2 статті 11 та пунктів 2, 3 статті 12 Римського статуту

До Коаліції громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності входять громадська ініціатива «Євромайдан-SOS», Центр інформації про права людини, Міжнародний фонд «Відродження», Проект «Без кордонів», ГО Центр «Соціальна дія», Громадська організація «Ініціатива Е+», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Українська Фундація правової допомоги, Центр політико-правових реформ, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, Громадська організація «Громадська комісія з питань розслідування та попередження порушень прав людини в Україні, група адвокатів родин Небесної Сотні, Офіс Уповноваженого ВРУ з прав людини. Подання до МКС відбулось за підтримки Міжнародної федерації прав людини (FIDH) та Міжнародного партнерства прав людини (IPHR).  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: