Правозахисники допоможуть кримчанам реєструвати дітей в Україні

Дата: 23 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники та представники влади розробляють зміни до законодавства, щоб дати можливість кримчанам реєструвати шлюби та народження дітей на українській території з урахуванням даних, що були надані під час реєстрації за російським законодавством.

Про це йдеться на офіційній сторінці Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва у facebook.

Повідомляється, що для громадян України, що живуть в Криму, від початку окупації ускладнився процес реєстрації актів цивільного стану (шлюбу, розлучення, народження дитини, смерті, усиновлення) згідно з українським законодавством. Для цього потрібно долати паспортний та митний контроль на “кордоні” та їхати на українську територію, іноді неодноразово.

З огляду на ускладнення пасажирського сполучення з півостровом, значна частина громадян змушена отримувати такі акти в Криму за російським законодавством. Наразі такі акти не визнаються ані в Україні, ані в цивілізованих країнах світу“, – зазначено в повідомленні.

Через це від початку окупації до грудня 2014 року з близько 20 тис. новонароджених у Криму лише трохи більше 600 було потім зареєстровано за українським законодавством. Тобто менш ніж 3% громадян України в Криму змогли зберегти зв’язок з материком. 

Правозахисники та представники органів державної влади розробляють зміни до Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану” у складі робочої групи в межах Адміністрації Президента України на базі Головного департаменту регіональної політики.

Необхідно забезпечити видачу українських актів цивільного стану громадянам України на окупованих територіях, беручи до уваги відомості актів, виданих невизнаною владою“, – зазначено на сторінці Уповноваженого.

Нагадаємо, на думку правозахисників Кримської польовій місії з прав людини (КПМ), рішення про скасування пасажирських автобусних і залізничних перевезень на територію Криму суперечить Конституції України, оскільки суттєво обмежує права людини і громадянина. Також воно суперечить ст. 5 Закону України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”. Рішення було прийнято несподівано, мешканці Криму не були поінформовані завчасно, а відсутність організації пішого перетину кордону у перші дня після скасування призвела до величезних заторів на шляхах, зазначають правозахисники. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: