Правозахисники заявляють про загрозу життю наркозалежного в СІЗО на Запоріжжі

Дата: 30 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Наркозалежному у Вільнянському слідчому ізоляторі (Запорізька область) вже понад два тижні відмовляють у замісній терапії, що можна розцінити як катування.

Про це на сторінці у Facebook заявила учасниця регіональної команди із захисту прав вразливих груп Анна Гаркуша. Цю інформацію підтвердив голова Експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов, що керує командою.

“Пацієнт ЗПТ перебуває у Вільнянському СІЗО. 15.04.2017 чоловік був переведений з Бердянського КДЗ (камера для затриманих – ред.). Препарат ЗПТ (замісної підтримувальної терапії – ред.) він отримував востаннє в п’ятницю 14.04!!! Вжиті всі заходи, щоб зупинити ці КАТУВАННЯ! 135 мг метадона це серйозно”, – написала Гаркуша.

У свою чергу Бєлоусов додав: “Це відповідає визначенню катування на 100%. Дуже сподіваюся, що до летального кінця не дійде”.

За даними Гаркуші, на знак протесту наркозалежний оголосив голодування. 

Замісна підтримувальна терапія – це медична терапія, яку лікувальні заклади призначають наркозалежним, що вирішили відмовитися від ін’єкційних наркотиків. У разі різкого припинення терапії наркозалежні переживають синдром відмови (“ломку”). Європейський суд з прав людини розцінює відмову у наданні медичної допомоги як порушення ст. 3 Європейської конвенції з прав людини (заборона катувань). 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: