Правоохоронці не подбали про збереження доказів у Слов’янську

Дата: 09 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Активісти та громадські діячі стверджують, що злочини, вчинені незаконними збройними формуваннями на чолі з Ігорем Гіркіним у Слов’янську в 2014 році, розслідуються неефективно.

Як повідомляє “Інтерфакс“, активісти закликають правоохоронні органи виправити цю ситуацію.

Існує лише одне-єдине кримінальне провадження за одним епізодом, вбивства Юрія Поправка, Володимира Рибака та Юрія Д’яковського, що дійсно розслідуються, і приблизно кілька десятків лише мені відомих кримінальних проваджень, зареєстрованих у різних районних відділах МВС, СБУ за окремими, а іноді й одними і тими самими епізодами злочинної діяльності групи Гіркіна, що, в принципі, не розслідуються“, – повідомила адвокат Євгенія Закревська.

За її словами, зараз усіма цими злочинами займається одна людина. Місяць тому адвокат подала клопотання до МВС, СБУ і Генпрокуратури про об’єднання кримінальних проваджень та передачу їх до Головного слідчого управління МВС, створення єдиної слідчої групи з необхідною кількістю слідчих, зокрема, і з представниками на місцях.

В деяких провадженнях потерпілі перебувають у статусі свідків. Наприклад, театральний режисер Павло Юров, який перебував у полоні в Слов’янську з 25 квітня до 4 липня 2014 року, подав до Слов’янського відділу МВС заяву щодо незаконного викрадення, але за цією заявою досі не відбувалося ніяких слідчих дій. На слідчому експерименті у Слов’янську чоловік був у якості свідка.

Координатор мобільних груп Центру громадянських свобод Олександра Романцова зазначає, що правоохоронці не забезпечили збереження доказів після звільнення міста, хоча територію можна було  законсервувати, якщо на той час збирати докази не було можливості: “У пошкодженій будівлі СБУ, де тримали заручників, на двох поверхах були чітко видні навіть сліди крові, і ми бачили, як співробітники ДСНС всі документи, які не були спалені, збирали разом з сміттям“. 

Нагадаємо, голова правління Центру громадянських свобод, координатор “Євромайдан SOS” Олександра Матвійчук зазначала, що мобільна група волонтерів, яка документувала порушення у Слов’янську, побачила на підлозі підвалу, де тримали заручників, документи, які могли знищити, якби активісти їх не забрали. Згодом виявилося, що це – розстрільні списки за підписом Ігоря Гіркіна.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: