“Правий сектор” порушує права людини на кримських блокпостах

Дата: 07 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники кажуть про неприпустимість привласнення добровольчими батальйонами функцій правоохоронних органів.

Як повідомляє Кримська правозахисна група, представники КПГ Ольга Скрипник і Віссаріон Асєєв провели 6 жовтня моніторинг в районі пункту пропуску “Чонгар”, після чого підтвердилися скарги на порушення прав людини з боку воєнізованих формувань.

Спостерігачі КПГ повідомили, що на трасі недалеко від пункту пропуску люди, озброєні вогнепальною та холодною зброєю, організували свій блокпост. Вони представилися членами “Правого сектора”, крім них були люди з нашивками батальйонів “Азов”, “Донбас” та ін.

Озброєні люди, які не є представниками правоохоронних органів, змушують водіїв легкових автомобілів відкривати багажник і надавати документи. Правозахисники заявили, що бійці “Правого сектору” намагалися перешкодити фіксувати порушення“, – зазначено в повідомленні.

Представники “Правого сектору” повідомили правозахисникам, що вже добу тримають у себе двох людей – за їхніми словами, це “сепаратисти, у яких знайшли наркотики“. Правозахисникам відмовили в проханні поспілкуватися із затриманими. Бійці “Правого сектору” стверджували, що повідомили про затриманих в міліцію та СБУ, і чекають, коли СБУ їх забере. У міліції ж зазначили, що їм про затримання нічого не відомо.

Також правозахисники наводять відео допиту бійцями з нашивками батальйону “Азов” затриманого на пункті пропуску чоловіка, у якого знайшли російський паспорт з пропискою в Керчі. У нього на обличчі видно сліди побиття.

Кримська правозахисна група розцінює дані дії як грубе порушення свободи пересування та права на свободу і особисту недоторканність. Правозахисники наполягають на неприпустимості привласнення добровольчими батальйонами функцій правоохоронних органів”, -відзначають правозахисники.

Також вони нагадують, що блокада Криму була заявлена ​​як мирна акція і організатори обіцяли блокувати лише фури з продуктами, а легковий транспорт та громадян – пропускати.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: