Права людини під загрозою в усьому світі – Amnesty International

Дата: 24 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Права людини нині перебувають під загрозою навіть в розвинутих країнах з усталеними традиціями.

До них ставляться з асболютною зневагою уряди багатьох країн світу, йдеться в щорічній доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Перш за все права людини у небезпеці через загрозу війни та тероризму.

“Помилковою реакцію багатьох урядів на загрози національній безпеці є нищення громадянського суспільства, права на приватне життя і свободу слова, прямі спроби очорнити права людини, поставити їх в опозицію до національної безпеки, закону й порядку та “національних цінностей”, – заявив генеральний секретар організації Саліл Шетті, представляючи доповідь у Лондоні. 

Автори наголошують, що багаті країни також вдаються до порушень. Перш за все – країни ЄС, які зіткнулися з безпрецедентним потоком біженців.

“Європейський союз, багатий політичний блок світу з загальною чисельністю населення у понад 500 мільйонів, не зміг знайти єдину, гуманну з повагою до прав людини відповідь на цей виклик”, – йдеться у доповіді. 

Amnesty International заявляє, що 2015-й став важким роком для прав людини по всій Європі і в країнах колишнього Радянського Союзу.

Росія продовжила тенденцію суттєвого обмеження свободи слова та свободи мирних зібрань, а також репресій щодо громадянського суспільства через закони про національну безпеку та екстремізм.

“У Росії ми бачили кримінальне переслідування людей, які критикували політику Путіна щодо України в інтернеті. Люди, які вели блоги або репостили критичні матеріали, поставали за це перед судом. І це – знак для всіх: якщо ти хочеш критикувати російську політику щодо України, ось що з тобою трапиться“, – заявив заступник директора Amnesty international щодо Європи та Центральної Азії Денис Кривошеєв.

В Україні Amnesty International також побачила обмеження свободи вираження поглядів.

“Журналіст Олесь Бузина, відомий своїми проросійськими поглядами, був убитий. Ще один, Руслан Коцаба, який публічно критикував війну на Сході та мобілізацію, опинився за ґратами. Його зараз судять за державну зраду, і він є першою людиною в Україні за п’ять років, кого ми визнали в’язнем сумління”, – сказав Кривошеєв. 

Права людини порушують і в колишніх радянських республіках Центральної Азії, які намагаються використовувати “методи Росії”, йдеться в звіті Amnesty International. Серед таких країн називають Киргизстан, Казахстан, Таджикистан, Узбекистан, Туркменістан.

Правозахисники також відзначають жахливі порушення прав людини в країнах, охоплених конфліктами. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: