Практика обмеження мирних зібрань методами часів Януковича повертається – експерт

Дата: 11 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Практика судових заборон масових заходів невизначеному колу осіб на дуже широкій території повертається в Україну.

Про це повідомив співкоординатор Проекту “Без кордонів” Центру “Соціальна дія” Максим Буткевич, коментуючи заборону Львівського окружного адміністративного суду проводити масові заходи у Львові.

“Коли текст цього рішення став доступним у соціальних мережах, то стало очевидним, що він дуже подібний до текстів, які під час правління Януковича ухвалювали київські суди. Вони так само забороняли невизначеній кількості людей на тривалий термін проведення публічних заходів на певній території. Практика таких рішень повертається”, – цитує правозахисника кореспондент Центру інформації про права людини.

За словами експерта, найбільше таких заборон було у 2013 році. Правозахисники прозвали їх “килимовими заборонами”.

“Наша організація була однією з тих, хто отримав тоді подібну заборону. Ми оскаржували це рішення у Євросуді з прав людини. У суді в Стразбурзі цю справу не розглянули лише тому, що після перемоги Майдану Київська міська державна адміністрація відкликала своє подання до суду, визнавши недійсною таку заборону. Тобто зник предмет судового розгляду”, – каже Максим Буткевич.

За його словами, в Україну повертається також стара технологія зриву мирного зібрання.

“Варто знайти ідейних опонентів або просто людей, які будуть стимульовані подати на те саме місце, на однаковий час повідомлення про інший громадський захід. Це стара технологія, які відпрацьована вже давно. З нею навчились вже розбиратись – “розводячи” різні сторони, або ж справді “відгороджуючи” їх одна від одної, як це було у Києві під час деяких публічних акцій 2007-го року”, – каже Максим Буткевич.

Він називає таку практику небезпечною та такою, що суперечить керівним принципам ОБСЄ щодо свободи мирних зібрань.

“Така практика порушує одне з базових прав – право на вираження поглядів. Ми б дуже не хотіли бачити, як ті самі хтонічні потвори часів Януковича повернулись вже під іншою маскою”, – додає правозахисник.

Нагадаємо, 19 березня 2016 року Львівський окружний адміністративний суд заборонив громадським організаціям проводити 19 та 20 березня масові заходи у Львові. Постанову прийняли Андрій Ланкевич, Наталія Кухар та Віталій Мартинюк.

Згодом невідомі у балаклавах заблокували місце проведення Фестивалю рівності у Львові – готель “Дністер”. Усіх учасників заходу та персонал готелю евакуювали після повідомлення про замінування. Активісти змушені були залишити Львів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: