Працівники СІЗО та колоній проходитимуть атестацію – Мін’юст

Дата: 23 Травня 2016
A+ A- Підписатися

В рамках реформи пенітенціарної системи працівники колоній та СІЗО проходитимуть атестацію.

Про це в ефірі “Громадського радіо” повідомила перша заступниця міністра юстиції Наталія Севостьянова.

“Нова система передбачає, що центральний апарат і бюрократи будуть держслужбовцями. Ми демілітаризуємо їх, а люди, які працюють в установах, залишаються в погонах. За прикладом Нацполіціі вони будуть проходити атестацію”, – пояснила Севостьянова.

За її словами, зараз у пенітенціарній системі працюють 30 тисяч людей. Під час першої хвилі скорочень з 300 працівників центрального апарату звільнять близько 100 людей. Міжрегіональне управління скоротять на 70%. 

“Система розрахована на 200 тисяч ув’язнених. Сьогодні сидить 70 тисяч. Є колонії, в яких охорони більше, ніж ув’язнених”, – розповіла Севостьянова. 

Міністерство планує побудувати нові СІЗО за таким принципом: потенційному інвестору пропонуватимуть вкластися у нову будівлю ізолятору за межами міста в обмін на землю в місті, на якій нині розташована ця установа. Зокрема, таку схему уже запропонували для Лук’янівського СІЗО в Києві.

Також Севостьянова додала, що міністерство співпрацює з Національним превентивним механізмом (НПМ) для складання паспортів колоній та СІЗО. 

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів погодився ліквідувати пенітенціарну службу. Її повноваження передали до Міністерства юстиції. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: