У хоспісі на Закарпатті не лікують біль та утримують пацієнтів проти їхньої волі

Дата: 25 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Хоспісне відділення Виноградівського геріатричного пансіонату що на Закарпатті не надає необхідної допомоги людям, які там перебувають.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого з прав людини у Закарпатській області Олег Григор’єв.

Фото: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Facebook

За його словами, геріатричний пансіонат не є закладом охорони здоров’я, у зв’язку з чим він не має ліцензії на наркотичні засоби.

“У хоспісі смертельно хворі пацієнти страждають від хронічного больового синдрому і навіть лікар не може зупинити пекельного болю та призначити лікування, так як це підпадає під незаконну лікувальну діяльність (стаття 138 Кримінального кодексу)”, − пояснив він.

Григор’єв також розповів, що на початку 2018 року в закладі стався випадок, коли після приступу жінка похилого віку не змогла отримати знеболення відповідно до клінічного протоколу паліативної медичної допомоги.

“Декілька днів вона змушена була терпіти неймовірний біль. Зараз їй стало гірше, вона майже не розмовляє”, − додав він.

В прес-службі омбудсмана розповіли про звернення доньки хворої жінки, яку силоміць утримували у Виноградівському хоспісі через несплату рахунків за перебування в закладі. Крім того, працівники хоспісу не надавали жінці медичної допомоги в повному обсязі, та дозволили їй залишити заклад тільки після втручання Уповноваженого з прав людини.

“Заклад, який мав би полегшувати страждання, займається катуванням людей болем”, − підкреслив Григор’єв.

Нагадаємо, що хоспісне відділення Виноградівського геріатричного пансіонату функціонує з квітня 2017 року і оснащене сучасним обладнанням для здійснення паліативного лікування та догляду, персонал пройшов спеціальну підготовку з паліативної допомоги.

Проте, як повідомлялося раніше, під час візиту монітори виявили, що заклад заповнений лише на третину. Більше того, персонал закладу брав гроші за перебування хворих у відділенні. Проте наказом Міністерства охорони здоров’я передбачено, що паліативна допомога надається закладами охорони здоров’я безоплатно за скеруванням закладу охорони здоров’я.

Щоб влаштуватися в пансіонат родичам хворих треба зібрати великий пакет документів, тоді як сам процес може зайняти декілька місяців. Вже неодноразово це приводило до ситуацій, коли люди не змогли дочекатися скерування та помирали вдома.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: