Повістку потрібно отримувати лише особисто – експерт

Дата: 09 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Юрист Ксенія Проконова розповіла про те, як поводити себе з повістками та довідками для перетину кордону.

Отримання довідок з військоматів для перетину українського кордону – це один із способів вибивання грошей з громадян. Окрім того, люди витрачатимуть на це багато часу у чергах.

Про це розповіла у інтерв`ю “Громадському радіо” адвокатка Ксенія Проконова

На даний час жодних “дозволяючих” довідок та документів отримувати не потрібно. На кордоні жодних проблем виникати не повинно і за моїми даними, вони й не виникають“, – розповідає адвокат.

Вона зазначає, що юристи останнім часом чекають прецеденту: якщо б когось не пустили через кордон або не продали квиток без такої довідки, це можна було б оскаржувати. Але досі таких випадків не траплялося.

Щодо повісток юрист зазначає: на відміну від кримінального процесу, повістки, про які йде мова зараз, регулюються громадянським законодавством. Згідно з ним, дану повістку має бути вручено “під розпис”.

Повістка не може бути усною. Кинута до поштової скриньки, вона нічим не відрізняється від реклами чи газети. У цьому випадку людина не нестиме відповідальності за те, що не з’явилася, бо не вважається, що людині її вручили.

До того ж, треба зважати на таке явище, як внутрішня міграція – багато призовників мешкають у столиці, а отримувати повістки мають у своїх містах та селах.

За словами експерта, зараз підлягають мобілізації ті, в кого є військові спеціальності. Отримавши повістку “під розпис”, треба з’явитися до військкомату, пройти медичну комісію, підтвердити свою військову спеціальність. Після цього людину запишуть у чергу та повідомлять, куда саме вона має вирушити.

Ухиленням вважається випадок, коли є доведений момент сповіщення, а людина не з’явилася. Юристи стикаються з різними ситуаціями – наприклад, до Ксенії Проконової звернувся хлопець, що насправді не має можливості відреагувати на повістку.

Його дружина перебуває у лікарні із важким онкологічним захворюванням. Він в офіційному декреті із маленькою дитиною. Тим не менше, до консультації юриста він вважав, що достатнім буде просто не з’явитися. Ні. Ми направили письмову відповідь і надали всю необхідну інформацію. Він і надалі отримуватиме повістки, але у ділі уже є відмітки, що він не міг фізично“, – розповідає адвокат.

Нагадаємо, Харківська правозахисна група оприлюднила звернення до Генерального штабу ЗСУ щодо ініціативи суттєво обмежити свободу пересування у зв`язку з мобілізацією. У ній зокрема зазначено: “Суттєве обмеження свободи пересування у зв’язку з мобілізацією є порушенням статті 33 Конституції України, статті 2 Протоколу №4 до Європейської Конвенції з прав людини, Законів України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, “Про порядок виїзду з України і в’їзду в  Україну громадян України”, а також “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: