Посадовець сплатить штраф за невидачу закордонного паспорту за 170 гривень

Дата: 21 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Начальник Головного Управління Державної міграційної служби України в Харківській області В’ячеслав Гузь оштрафований на суму 12 180 гривень за невиконання рішення суду щодо видачі закордонного паспорта за 170 гривень.

Як повідомляє Всеукраїнська ліга правників проти корупції, 9 липня Харківський окружний адміністративний суд виніс відповідну ухвалу. 

Активіст харківської ініціативної групи “Закордонний паспорт за 170 грн.” Ігор Капустянський звернувся до суду після того, як працівники державної міграційної служби в Харківській області відмовили прийняти у нього документи для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон без оплати додаткових платежів.

Окружний адміністративний, Апеляційний та Вищий адміністративний суд підтвердили правомірність вимог активіста та зобов’язали оформити закордонний паспорт за 170 грн. (встановлена законом вартість), визнавши неправомірною вимогу додаткових платежів. Однак це рішення було проігнороване, тому Ігор Капустянський звернувся до Харківського окружного адміністративного суду, який і призначив штраф.

За словами активіста, посадовця такого високого рангу притягають до відповідальності вперше, що вкотре доводить правомірність вимог харківських громадських активістів, які розпочали кампанію по усуненню вимог додаткових платежів за отримання закордонного паспорту.

Посадовець згідно ухвали суду повинен видати паспорт протягом місяця, в разі невиконання штраф буде збільшено до суми близько 36 тисяч гривень.

Нагадаємо, слідчий відділ Харківського міського управління ГУМВС в Харківській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ст. 369-2 КК України щодо корупційних дій осіб, які пропонують оформлення і видачу закордонних паспортів у скорочені терміни, а також позачергове оформлення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: