Порошенко затвердив порядок здійснення помилування

Дата: 24 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Засуджені за особливо тяжкі злочини можуть бути помилувані лише за виняткових обставин. У разі відхилення клопотання про помилування повторне можна вносити не раніше, ніж через рік. 

Як повідомляє “Донецький меморіал“, Положення про порядок здійснення помилування затверджено Указом Президента України від 21 квітня 2015 року.

Помилування здійснюється шляхом заміни довічного ув’язення на ув’язнення строком не менше 25 років, а також повного або часткового звільнення.

Засуджені за тяжкі чи особливо тяжкі злочини та ті, хто має дві та більше судимостей за вчинення умисних злочинів чи відбули незначну частину строку, можуть бути помилувані у виняткових випадках за наявності надзвичайних обставин.

Клопотання про помилування подається через адміністрацію установи виконання покарань або іншого органу, що здійснює виконання кримінальних покарань. 

Адміністрація невідкладно реєструє клопотання і протягом 15 днів з дня подання направляє його до Адміністрації президента України разом із копіями вироку, ухвали і постанови суду, характеристикою про поведінку із викладеною письмово думкою адміністрації і, як правило, спостережної комісії або служби у справах дітей про доцільність помилування. Засуджений може сам долучити інші документи, які мають значення при ухваленні рішення.

Департамент з питань помилування АП має право запитувати та одержувати від державних органів, органів місцевого самоврядування, установ виконання покарань необхідні для розгляду клопотання документи, матеріали та інформацію.

Клопотання про помилування і підготовлені Департаментом матеріали попередньо розглядаються Комісією при Президентові України у питаннях помилування, до якої входять висококваліфіковані юристи, громадські діячі, політики та представники творчої інтелігенції. Рішення ухвалюються голосуванням більшості присутних членів Комісії.

При ухваленні рішення враховується ступінь тяжкості вчиненого злочину, строк відбутого покарання, особа засудженого, його поведінка, щире каяття, стан відшкодування завданого збитку або усунення заподіяної шкоди, сімейні обставини, думка адміністрації установи виконання покарань, спостережної комісії, служби у справах дітей, місцевого органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, громадських об’єднань.

У разі відхилення Комісією повторне клопотання можна вносити не раніше, ніж через рік з дня відхилення попереднього.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter