До Верховного Суду призначили низку недоброчесних кандидатів: що про них відомо?

Дата: 07 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Президент України Петро Порошенко призначив на посади суддів Верховного Суду низку недоброчесних кандидатів. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила співкоординаторка Громадської ради доброчесності Галина Чижик

Зокрема, суддею стала Тетяна Малашенкова, яка працювала юридичним консультантом у кількох приватних фірмах, де головні посади обіймали чинний президент та його батько. Окрім цього, Малашенкова представляла 5-й канал та інші бізнес-структури гаранта конституції. У 2015 році її призначають членкинею Вищої ради юстиції, де вона згодом отримала ширші повноваження. Також правозахисники звинувачували суддю в покриванні своїх колег, причетних до справ майданівців. 

Посади суддів разом з Малашенковою отримали й інші кандидати. Зокрема, Ігор Бенедисюк, якого також пов’язують з Порошенком. Журналісти “Схем” повідомляли, що у 2015 році він з порушеннями правил отримав від очільника держави нагороду. Також у трудовій книжці Бенедисюка зазначено, що свого часу Міноборони Росії передало його “в розпорядження Міноборони України”.

Потрапив до Верховного Суду також Сергій Могил – родич колишнього члена Вищої ради юстиції за часів президентства Віктора Януковича Сергія Ківалова.

“Основними доходами Сергія Костянтиновича є його заробітна плата судді та доходи від викладання у Національному університеті “Одеська юридична академія”, засновником та президентом якої є його дядько – Сергій Ківалов. Має Сергій Могил також і успішну дружину, саме її доходи складають більшу частину коштів родини. Так, у 2014 та 2015 роках Наталія Могил заробила майже мільйон гривень. Однак такі прибутки були в неї не завжди. З декларації за 2013 рік випливає, що доходів від діяльності вона не мала взагалі (лише від відчуження майна). За нашими даними, протягом попередніх років дружина судді також не мала значних прибутків”,розповідають активісти проекту Prosud.

Отримав роботу у Верховному Суді і Максим Тітов, якого ще на початку цього року Громадська рада доброчесності визнала недоброчесним, зокрема через те, що він судив активістів Майдану. 

Нагадаємо, що це не вперше, коли до Верховного Суду потрапляють судді, репутація яких викликає у активістів питання. Наприкінці березня Вища рада правосуддя рекомендувала на пости суддів 16 недоброчесних кандидатів, проте відмовила в призначенні на посаду Павлу Пархоменку, який напередодні отримав звання “Честь року” за свою правозахисну діяльність у сфері прав дітей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: