Порошенко підписав закон про соціальний захист демобілізованих

Дата: 15 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

У законі йдеться про надання щорічної відпустки, відстрочки від призову та збереження робочого місця і середнього заробітку за військовозобов’язаними.

Як зазначено на офіційному сайті президента України, Петро Порошенко підписав Закон № 259-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації та соціального захисту громадян, які підлягають звільненню з військової служби під час особливого періоду або у зв’язку з оголошенням демобілізації”, що був ухвалений Верховною Радою 18 березня.

Документ регулює деякі питання соціального захисту демобілізованих. Його метою є вдосконалення положень зокрема щодо питань відпустки та соціальних гарантій працівників.

Згідно з законом, місце роботи (посади) та середній заробіток на підприємстві чи в установі буде зберігатися за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення чи інші ушкодження здоров’я та лікуються у медзакладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми.

Документ також дає додаткові гарантії соціального захисту військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, щодо порядку надання щорічної відпустки. Гарантовано відстрочку від повторного призову протягом шести місяців у разі проведення часткової мобілізації. Військовозобов’язані, звільнені зі служби у запас після попередньої мобілізації, можуть бути призвані лише за особистою згодою.

Нагадаємо, експерти Української Гельсінської спілки з прав людини зазначали, що на військову пенсію мають право зокрема і ті, хто отримав інвалідність під час військових дій, та учасники визнаних державою партизанських загонів. Мобілізованим виплата пенсій на час служби не припиняється. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: