Порошенко має розглянути петицію про відміну заборони “ВКонтакте”

Дата: 16 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Петиція про скасування заборони російської соцмережі “ВКонтакте” на сайті президента України вже набрала понад 25 тис. голосів і тепер Петро Порошенко має обов’язково її розглянути.

Згідно з інформацією на сайті, петицію 16 травня зареєстрував Анатолій Ткаченко, її текст написано російською мовою.

Автор петиції зазначає, що мережа “ВКонтакте” – це величезна рекламна платформа, яка допомагає в реалізації вітчизняного продукту, творчості, контенту тощо. Втрата цієї платформи вкрай негативно позначиться на вітчизняному виробнику будь-якого виду товарів, послуг та івентів.

“Це рішення (заблокувати “ВКонтакте” – ред.) адміністрації президента несе низку негативних наслідків. Стежити за поширенням пропаганди на цьому сайті – це обов’язок СБУ або кіберпідрозділів (на які виділялися кошти з бюджету країни, з кишень платників податків), чому нездатність цих органів протистояти пропаганді в мережі повинно позначатися на звичайних людях?”, – йдеться у тексті петиції.

У правилах про петиції зазначається, що для розгляду необхідно не менше 25 тисяч голосів протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення заяви. За петицію про скасування заборони “ВКонтакте” можна голосувати ще 63 дні, проте вже зараз вона має статус “очікує на розгляд”. Тепер Порошенко зобов’язаний розглянути її протягом 10 робочих днів.

Як відомо, 16 травня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, серед яких “Аерофлот”, соцмережі “ВКконтакте” і “Одноклассники”, компанія “Яндекс” тощо.

Доступ до всіх сервісів “Яндекса” і Mail.ru заборонено на три роки. Під санкції потрапила також низка великих російських IT-компаній (1С, “Лабораторія Касперського”, “Енвіжен” та ін.).

Під санкції потрапили також 12 журналістів з Росії, Болгарії, Польщі, Молдови та Німеччини і одна українка.

Українські правозахисники та експерти вважають, що новий указ вдарить по свободі інтернету в Україні, а країна значно погіршить свій імідж в очах міжнародної спільноти.

З критикою рішення Києва виступив також Державний департамент США.

Керівництво соціальної мережі ВКонтакте прийняло рішення закрити свій київський офіс.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: