Пораненим хочуть автоматично надавати статус учасника бойових дій

Дата: 08 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Генеральний штаб Збройних сил України пропонує, щоб поранені в зоні АТО військовослужбовці автоматично отримували статус учасника бойових дій.

Про це йдеться у заяві прес-служби Генштабу.

Було розроблено низку пропозицій – зокрема, йдеться про те, що статус учасника бойових дій потрібно надавати безпосередньо під час виконання завдань у зоні АТО, а не після повернення.

Несправедливим є такий стан справ, коли чиновник повертається із зони АТО, провівши там кілька днів, і отримує статус УБД, а більшість бійців перебувають по кілька місяців на передовій і статус УБД отримують лише після повернення із зони АТО“, – йдеться у повідомленні прес-служби.

Зазначено, що необхідно провести перегляд списків учасників бойових дій, оскільки існує велика різниця між перебуванням у тилових районах зони АТО та на передовій. Статус УБД мають отримувати лише безпосередні учасники бойових дій.

Генеральний штаб ініціює пропозицію, що поранені в зоні АТО військовослужбовці мають автоматично отримувати статус УБД.

Також негайного вирішення потребує виплата компенсацій за недоотримане військове майно – це зніме соціальну напругу, відновить справедливість і забезпечить рівні можливості для усіх учасників АТО.

Нагадаємо, громадські організації представили найактуальнішу і найповнішу брошюру для військових та їхніх рідних. На сторінках видання “Пільги та гарантії для учасників антитерористичної операції” розкриваються питання отримання статусу учасника АТО та посвідчення “Учасника бойових дій” та “Інваліда війни”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter