Попри санкції росіяни досі отримують німецьку зброю – розслідування Correctiv

Дата: 08 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

Понад 7 тисяч одиниць цивільної вогнепальної зброї західних виробників і майже 8 мільйонів боєприпасів до неї, попри санкції, потрапили до Росії з початку її повномасштабного вторгнення в Україну. Частину німецької зброї росіяни використовують у війні проти України.

Про це інформує “Європейська правда” з посиланням на розслідування німецького медіаресурсу Correctiv.

Розслідувачі звернули увагу на один з російських каналів у телеграмі, що представляє торговельний портал зброї та постачає її вагнерівцям, де є фото з підписом: “Прибуло нове постачання снайперських гвинтівок”. На ньому можна побачити гвинтівку та інструкції із зазначенням виробника – німецької компанії Blaser GmbH.

Також повідомляється, що за допомогою каналів у телеграмі можна відстежити деякі інші види вогнепальної зброї західних виробників – пістолети австрійського виробника Glock та автомати типу AR-15.

Автори розслідування наголошують, що тоді, як США наразі суворо обмежують експорт цивільної вогнепальної зброї, Німеччина не планує запроваджувати обмеження, хоча зброя потрапляє до РФ не напряму, а через посередників в інших державах.

У відповідь на це розслідування депутат Бундестагу, заступник голови парламентської контрольної комісії від опозиційної ХДС Родеріх Кізеветтер закликав уряд Німеччини приєднатися до США і також призупинити експорт цивільної вогнепальної зброї, за винятком постачання до України та Ізраїлю.

Напередодні ВВС у своєму журналістському розслідуванні повідомила, що юридична компанія, яка належить громадянці Росії, відкрила понад 900 юридичних осіб у Великій Британії. З їхньою допомогою могли ховатися від санкцій російські бізнесмени й посадовці.

Зареєстрована на Сейшелах юридична компанія “Альфа консалтинг” із 2017 року зареєструвала кожне п’яте партнерство з обмеженою відповідальністю в Англії, Уельсі та Північній Ірландії. Її керівниця – росіянка Вікторія Вальковська, офіси компанії були відкриті в Москві й Лондоні. Щонайменше частина цих компаній допомагала приховувати від британської влади справжніх власників активів, йдеться в розслідуванні. Крім того, “Альфа” надавала й інші послуги росіянам, які побоюються західних санкцій.

Як стверджується в матеріалі, “Альфа консалтинг” допомогла компанії колишнього власника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина створити юридичну особу на Сейшелах, зареєструвавши її на тещу росіянина. Вона надала директора для однієї з компаній друга Володимира Путіна, колишнього міністра зв’язку Леоніда Реймана. Наданий директор не зареєстрував Реймана як політично значущу особу, що могло допомогти його компанії уникнути додаткових перевірок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter