Понад сім тисяч людей у США отримали посвідчення без засвідчення статі

Дата: 12 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

На сьогодні у США 7251 людей мають посвідчення особи, в якому замість жіночої або чоловічої статі вказують небінарний маркер X.

Про це повідомляє видання USA Today.

Приклад водійського посвідчення без статі, яке видають у штаті Вашингтон

Наразі 10 штатів дозволяють вказати в документах замість чоловічої або жіночої статі “gender X”, зокрема таку можливість мають жителі Арканзасу, Орегону, Міннесоти, Мену, Юти, Колорадо, Каліфорнії, Індіани, Невади і Вермонту. Найближчими місяцями, як зазначають журналісти, таку опцію дозволять і в Меріленді, Нью-Гемпширі і Гаваях.

Опитування трансґендерних людей, яке проводили в США експерти Національного центру рівності трансґендерних осіб, свідчить, що приблизно третина респондентів, які показали посвідчення особи з іменем або статтю, що не відповідає їхньому ґендерному уявленню, зазнавали словесних утисків, їх позбавляли пільг чи послуг та навіть нападали на них. Відповідно до звіту аналітичного центру UCLA за 2016 рік, близько 1,4 мільйона американських дорослих ідентифікують себе як трансґендерів , і якщо 35% цих людей є небінарними, то кількість людей, які хотіли б отримати право не вказувати своєї біологічної статі в документах, оцінюється у майже пів мільйона осіб. 

Як відомо, минулого року мер Нью-Йорка Білл де Блазіо підписав положення, що дозволяє вказувати третю стать у свідоцтві про народження. У 2014 році влада міста ухвалила закон, що дозволяє трансґендерам змінювати стать із чоловічої на жіночу і навпаки у свідоцтві про народження без обов’язкової зміни імені або проведення відповідної операції. Отримати документи без статі також можливо й у інших країнах, зокрема в Німеччині.

Раніше Центр прав людини ZMINA докладно розповідав, хто такі небінарні люди.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: