Більше половини українців не задоволені роботою поліції – опитування

Дата: 19 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Неефективною назвали роботу української поліції 52,7% українців.

Такі дані національного дослідження, присвяченого оцінці діяльності поліції за допомогою опитування населення України, яке провели експерти Харківського інституту соціальних досліджень спільно з Харківською правозахисною групою.

Опитування 19 з половиною тисяч респондентів соціологи провели в листопаді-грудні минулого року. Виявилось, що українці краще оцінюють роботу поліції на місцях, ніж загалом у країні: неефективною роботу місцевих правоохоронців назвали 49% респондентів.

Експерти зазначили, що, незважаючи на загальну негативну думку про ефективність поліції, частина опитаних у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Рівненській, Тернопільській та Хмельницькій областях оцінила її як ефективну. Найгіршу оцінку ефективності дали жителі Дніпропетровської, Житомирської, Миколаївської, Херсонської, Київської областей та міста Києва.

Соціологи зазначають, що більша частина опитаних (75,7 %) не мала жодних контактів із поліцією протягом року, проте більшість із тих, хто контактував із поліцією протягом року, залишилася задоволеною результатом спілкування (58,8 %), зокрема 69,4 % задоволені ввічливістю поліцейських.

“Частина опитаних (23,2%) відмітила байдужість з боку працівників поліції, ще 6,1% вказали, що зіткнулися з грубістю”, – йдеться в дослідженні.

Загалом виявилось, що 50% опитаних людей не довіряють поліції: 29,6%, імовірно, що не довіряють, і 20,4% зовсім не довіряють. Повною довірою поліцейські користуються тільки у 2,7% респондентів.

Серед найбільших недоліків у роботі поліції респонденти вказали: непрофесіоналізм (39,3%), корумпованість (36,8%), небажання захистити “просту людину” (30,9 %). 26,4% опитаних також вказали на слабкий зв’язок із населенням, а 20,6% – на безкарність працівників поліції.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: