Понад пів мільйона українців уже заявили про втрачене житло – Мінцифри

Дата: 08 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Українці подали через “Дію” 195 тисяч заяв на відновлення пошкодженого майна. Це щонайменше 540 тисяч людей, які втратили домівки.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна заявив Мстислав Банік, керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації.

Фото: Укрінформ

“Оскільки держава й органи місцевого самоврядування будуть відбудовувати, приводити до ладу ці домівки, то “Дія” стає способом контакту з їхніми власниками. Адже багато людей ще не в тих населених пунктах, де є їхнє пошкоджене житло”, – розповів Банік.

За його словами, з даними щодо пошкоджених житлових помешкань уже працює Міністерство інфраструктури та місцева влада.

Відомо також, що станом на 25 травня загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури вже перевищувала $105,5 млрд або понад 3,1 трлн грн. Про це свідчить аналіз, який здійснюється в межах проєкту “Росія заплатить” командою KSE Institute.

За оцінками аналітиків проєкту, сума збитків через руйнування житлового фонду зросла ще на $5,5 млрд. Крім подальшого руйнування, цифра пов’язана з додаванням нових міст до переліку населених пунктів, за якими здійснюється розрахунок.

Наприкінці травня загальна сума збитків житлового фонду становила $39,3 млрд. Найбільше від руйнування житлового фонду постраждали такі міста, як Маріуполь, Харків, Чернігів, Сєвєродонецьк та Лисичанськ. Загалом через війну пошкоджено, зруйновано чи втрачено понад 44 млн квадратних метрів житла українців.

Напередодні повідомлялося, що для харків’ян створили чат-бот, за допомогою якого можна дізнатися про стан власного житла. Жителі міста, які виїхали через постійні обстріли військових РФ, можуть звернутися по допомогу до спеціального чат-бота @tviyDimKharkivBot. Там повідомляється, чи постраждало житло, якщо так – то наскільки. Також міститься інформація щодо того, чи є в домі газ, вода та електрика.

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

 • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
 • катування і нелюдське поводження;
 • зґвалтування;
 • руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
 • примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
 • використання населення як “живих щитів”;
 • депортація до Росії чи на окуповані нею території;
 • викрадення і незаконні арешти цивільних;
 • взяття заручників;
 • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
 • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
 • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
 • використання отруйних речовин;
 • напади на релігійні й культурні установи;
 • розграбування суспільної та особистої власності тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.

Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: