Помста активісткам? Луцьке видання надрукувало фото відомих жінок у вигляді оголених моделей “Плейбою”

Дата: 29 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

У Луцьку видання “Під прицілом” надрукувало фото відомих у місті жінок – журналісток, редакторок, ґендерних активісток, політикинь, громадських діячок у вигляді оголених моделей “Плейбою”, зробивши колаж із фото облич жінок та обкладинок журналу.

Публікація супроводжується уїдливим та відверто сексистським текстом, спрямованим проти феміністок всього світу та презентації у луцькій медіа-кав’ярні моніторингу щодо дотримання ґендерного балансу у волинських виданнях, відсутності стереотипного і сексистського контенту.

Причому серед жінок, які потрапили у колажі, не лише організаторки заходу Богдана Стельмах та Аріна Крапка, блогерки та журналістки, які позиціонують себе як феміністки, а й депутатка міської ради Юлія Вусенко, депутатка Волинської облради Людмила Кирда, голова курортного комплексу “Ріксос Прикарпаття” Олена Палагута, очільниця відділу інформаційної політики обладміністрації Світлана Головачук, головна редакторка інтернет-видання Волинський інформаційний портал Ольга Зейлик та інші.

За словами координаторки “Волинського прес-клубу” Богдани Стельмах, деякі з цих жінок взагалі “не визнають ґендерної рівності і фемінізму”.

Наразі Богдана не може із певністю стверджувати, що саме викликало таку інформаційну агресію проти жінок регіону.

За її словами, видання “Під прицілом” не було серед видань, які підлягали моніторингу, оскільки воно “не вважається вартим такої уваги”, зокрема не має широкої аудиторії. Та й заздалегідь не було відомо, які саме видання увійдуть до рейтингу.

“В анонсі заходу ми не вказували, кого моніторили. Видання “Під прицілом” належить голові облради Ігорю Палиці. Воно не підлягало моніторингу, бо загалом не вважається виданням, вартим уваги. Інше видання Палиці – Волинські новини – у рейтингу із дотримання ґендерного балансу зайняло 2 місце. Однак наперед цього ніхто не знав…”, — говорить Богдана у коментарі для Центру інформації про права людини.

Вона вважає, що редакція “Під прицілом” просто отримала привід познущатись із жінок-активісток.

Водночас журналістка та активістка Аріна Крапка повідомила Центру інформації про права людини про неприємні наслідки цієї публікації: фотоколажі “підтягуються” на запит про фото жінок у пошуковиках інтернету.

На її думку, вся ця провокація зроблена, аби применшити здобутки та результати діяльності цих активних жінок.

“В публікації ображали не лише нас як особистостей, а нашу діяльність”, — говорить Крапка.

Вона вважає публікацію відвертим і грубим сексизмом.

За її словами, зараз жінки думають, як краще вирішити це питання в юридичній площині, спілкуються з юристами.

“Я зателефонувала за номером, вказаним на сайті “Під прицілом” з вимогою зняти частину публікації про мене, але там відсутній зв’язок. Поки що написала на пошту і теж немає відповіді”, — говорить Крапка.

Вона додала, що зазнає такого тиску та публічних принижень через свою, зокрема, журналістську діяльність вже не вперше.

“Навесні на офіційному сайті ГФ “Варта порядку”, стосовно якого я проводила розслідування і намагалась встановити його зв’язок з головою облради Ігорем Палицею, написали про мене принизливу публікацію. А через якийсь час ці ж люди змонтували відео, яке теж мене дискредитувало і принижувало. Чи ті самі люди причетні до публікації, говорити поки що підстав немає. Тим більш наразі нам офіційно невідомий власник і головний редактор. Але, якщо проаналізувати контент видання протягом останніх кількох місяців, то він стосується ГФ ” Варта порядку”, політичної партії УКРОП та людей із сфери впливу Палиці. Я нікого не звинувачую. Але наразі підстави так вважати є”, — говорить журналістка.

Ще одна героїня публікації головна редакторка інтернет-видання Волинський інформаційний портал (VIP) Ольга Юревич (Зейлик) у коментарі Центру інформації про права людини повідомила, що просто шокована такою провокацією загалом, і своєю присутністю в ній зокрема.

“Уперше побачивши цей недоматеріал, я була просто шокована. Ще більше здивувало, коли знайшла серед переліку себе. Дивно, оскільки в добірці більшість постраждалих — люди, які активні у політичному житті Луцька, на відміну від мене. Я підозрюю, що потрапила до добірки через особисту неприязнь когось із редакції (або когось дотичного до редакції) видання “Під прицілом”, оскільки очолюю видання таблоїдного формату (а таке не всі сприймають)”, — говорить Ольга Зейлик.

Вона вважає, що її хотіли просто “зачепити за живе і потролити”.

Речниця губернатора Світлана Головачук вважає публікацію частиною інформаційної війни, яку ведуть ЗМІ, дотичні до голови облради.

“На превеликий жаль, на Волині маємо навіть не контрольовані олігархічні ЗМІ, а абсолютно деградовані, фінансовані олігархами чи дотичними до них структурами, псевдоЗМІ. І останні, виконуючи вказівки чи воліючи прислужитися, не гребують нічим”, – говорить Світлана Головачук.

Вона погоджується, що публікацією хотіли принизити кількох жінок із активною позицією.

“Принизити за професійність, чіткість власних переконань, абсолютне розуміння ситуації, яка склалася у Луцьку та розгортається на Волині, зрештою, через гучну критику політичної сили УКРОП, діяльність та відсутність діяльності з боку голови облради Ігоря Палиці, котрий безпосередньо або ж опосередковано фінансує і ряд волинських ЗМІ (зокрема й “Під прицілом”), фонди й навіть сумнівні громадські організації. Впевнена, що частина “облич із обкладинки” обрана “авторами” для кількості, словом, для ефекту”, — наголошує Головачук.

За її словами, ця ситуація оголила питання вседозволеності тих медіа, які відчувають за собою спину “папіка”.

“Разом із тим, ця публікація доводить: у опонентів вичерпалися аргументи й сильні людські ресурси, раз дійшло до такого”, — підсумовує Головачук.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: