Полтавська суддя Лариса Гольник закликала суддівський корпус самооновлюватись

Дата: 11 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Суддя Октябрського райсуду Полтави Лариса Гольник закликає суддівську спільноту до самооновлення, дослухаючись до обґрунтованих претензій громадськості та журналістів. 

Своє звернення вона оприлюднила на “Українській правді” у своїй першій колонці “Слово до колег. З нагоди ХIV позачергового з’їзду суддів України”

Вона детально розповіла про історію тиску на неї як судді у справі про корупційне правопорушення міського голови Полтави Олександра Мамая. Його обвинувачували в приховуванні конфлікту інтересів при голосуванні за виділення земельних ділянок на користь падчерки.

“Довгий час я вважала, що судді достатньо просто чесно виконувати свою роботу і дотримуватися загальноприйнятих моральних норм у побуті. Схоже, я помилялася. Побувавши в якості потерпілої, обвинуваченої, позивача, відповідача, заявника і скаржника, я вочевидь переконалася, наскільки “герметичною” залишається правоохоронна система України. Наскільки відірвана вона від проблем людей. Наскільки деформована корупцією”, – пише суддя.

“Якось один із правоохоронців сказав мені: “Усім було б простіше, якби Ви взяли ті гроші в Мамая”. Деградація органів, покликаних протистояти злочинності, – це не тільки огидно. Доводиться говорити про реальну небезпеку для подальшого існування української державності”, – додає Лариса Гольник.

Вона зізнається, що жахається від окремих “колег”. У “жирних” справах вони не соромляться порушувати процесуальні норми навіть перед прицілами журналістських камер.

“Та й інших камер не бояться – упиваються власною безкарністю. Про елементарну совість давно вже не йдеться. Ледь не щодня дізнаємося: суддя виправдав злочинця, “покарав” копійчаним штрафом корупціонера, заблокував слідчі дії, сам порушив закон чи громадський порядок…”, – коментує вона і жалкує, що суддівський корпус не скористався кількома шансами на одужання від суспільства. 

“Якщо судді не почнуть змінюватися й очищатися самі – багатьом із них доведеться і далі дрижати в очікуванні народної люстрації чи захоплення приміщень судів обуреним людом. Не будемо відповідати запитам суспільства – за нас вирішуватиме громада. Як у нашумілій справі Насірова”, – переконана вона .

“Час зрозуміти – суддя не може зоставатися клерком із відправлення судочинства, тим більше зігнутим у позі “чєво ізволітє?”. Його посада вимагає не лише професійних знань, але й гідності, честі, мужності. Судді мають усвідомлювати свою високу суспільну місію. Обов’язок судді – бути моральним авторитетом не за посадою, за суттю”, – пише суддя. 

Раніше рух “Чесно”, Центр протидії корупції та Автомайдан назвали 16 недоброчесних суддів, які претендують на крісла у Вищій раді правосуддя (ВРП). 14–15 березня З’їзд суддів має обрати серед 44 кандидатів шістьох членів ВРП.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter