Половина українців хоче відновлення повноцінних зв’язків із населенням Криму та ОРДЛО – опитування

Дата: 10 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

Половина українців (53%) висловилася за відновлення транспортного сполучення і повноцінних зв’язків із населенням непідконтрольних українському уряду територій Криму та Донбасу. 

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та в співпраці з Центром прав людини ZMINA і Опитування проводили з травня до червня поточного року включно у всіх областях України, окрім територій, які тимчасово не контролюються українським урядом. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. .

Майже 23% опитаних вважають, що Україна має зберігати поточний стан справ, а саме декларувати підтримку населення на непідконтрольних територіях, але продовжувати економічну та транспортну блокаду. Однак ідея запровадження повної блокади непідконтрольних територій виявилася непопулярною серед опитаних: за висловилися лише 8%.

“Пандемія стала для нас додатковим поштовхом, щоб з більшою турботою та солідарністю ставитися до всіх співгромадян та нікого не залишити без уваги. Результати дослідження свідчать, що половина українців прагне саме цього”, – зазначила постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева.

Дослідження також показало, що 55% опитаних вважають жителів Криму та окупованих частин Донбасу жертвами конфлікту, які потребують всебічної підтримки з боку України.

19% відсотків зазначили, що жителі непідконтрольних територій такі самі громадяни України, як і решта, і не потребують додаткової підтримки, а ще 11% вважають, що українців, які залишилися проживати на непідконтрольних територіях, не треба підтримувати, адже вони нібито самі ухвалили таке рішення.

Коментуючи результати опитування, адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA Альона Луньова зауважила, що його результати  вкотре доводять гуманістичність поглядів українців на підтримку постраждалих від конфлікту та на відновлення зв’язків із населенням непідконтрольних Уряду України територій.

«Це дуже важливі показники в контексті задекларованого державного курсу реінтеграції, а також застосування владою України позитивних дій, зокрема таких, як  спрощений порядок вступу дітей з непідконтрольних  територій до закладів освіти тощо», – наголосила Луньова.

Нагадаємо, що нещодавно опитування компанії “Info Sapiens” показало – українці дедалі менше цікавляться тимчасово окупованим Кримом

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: