Половина шкіл в містах України переповнені – Мінрегіонбуд

Дата: 19 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

У близько 50% міських шкіл діти навчаються у переповнених класах у 2-3 зміни.

Про це в Українському кризовому медіа-центрі повідомив заступник міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе

За його словами, ця проблема актуальна не лише для Києва, але й багатьох обласних центрів: у Луцьку, Рівному, Ужгороді, Івано-Франківську, Дніпрі. Виявилось, що школи із другою зміною є більш ніж у 2/3 обласних центрів.

“Ми аналізували диспропорцію між обсягами будівництва житла та соціальної інфраструктури, і бачимо, що є місця, де житла будується більше, ніж інфраструктури… Ми плануємо посилити контроль за будівництвом, щоб коли будується нове житло – обов’язково будувалися дитсадки і школи”, – зазначив Парцхаладзе.

Так, у Луцьку, Рівному, Чернігові та Тернополі диспропорція між будівництвом нового житла і об’єктів соціальної інфраструктури сягає близько 50%.

У свою чергу близько 30% шкіл в українських селах – малокомплектні і потребують оптимізації, адже їх утримання  коштує місцевим громадам дорожче, ніж утримання тих, де наповненість класів більша.

“Результати ЗНО демонструють, що зараз діти у сільській місцевості менш конкурентоспроможні, ніж у містах”, – каже Анна Пуцова, державний експерт експертної групи з питань державно-громадського управління освітою директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: