Половину матеріалів справи Семени складає оперативна зйомка екрану його комп’ютера – адвокат

Дата: 13 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Половину матеріалів кримінальної справи проти кримського журналіста Миколи Семени складає оперативна зйомка екрану його комп’ютера, що свідчить про постійне стеження і прослуховування з боку спецслужб.

Про це сьогодні на прес-конференції “Кримські бранці Кремля” повідомив один з адвокатів журналіста, обвинуваченого у закликах до сепаратизму, Андрій Сабінін, передає кореспондент Центру інформації про права людини. 

“Ви сидите працюєте, а вас бачать. Навіть зараз, якщо я з ним листуюся онлайн, це все бачать. Людина щось робить, працює, а її постійно протоколюють. Тобто половина кримінальної справи це, фактично, протоколювання його розумової праці”, – говорить Сабінін.

За його словами, журналіст поки що на свободі, але за тим звинуваченням, яке йому висунула російська влада, він може отримати реальне позбавлення волі.

Сабінін розповів, що у Росії відкриті вже більше 15 справ за цією статтею і у п’яти випадках вже винесені вироки, деякі з них із реальним позбавленням волі.

Зокрема, він нагадав про справу кубанської активістки Дар’ї Полюдової, яка у 2015 році отримала 2 роки колонії за “заклики до сепаратизму та екстремізму” (ст. 280.1) у соцмережах. Зокрема, за перепост картинки з текстом “Этнические украинцы Кубани хотят присоединиться к Украине”.

За його словами, згадана стаття з’явилась у кримінальному кодексі Росії майже відразу після анексії Криму Росією.

При цьому Сабінін каже, що справа Семени вирізняється поміж всіх аналогічних.

“У більшості випадків це були заклики в інтернеті, соцмережах або на публічних заходах. А Семена все ж виступив у засобі масової інформації, який взагалі до РФ не має відношення, і основний офіс якого навіть не в Україні. А стаття, яка була опублікована на сайті, потрапила у поле зору як така, через яку він може бути позбавлений свободи”, – говорить Сабінін.

За його прогнозами, справа Семени може потрапити в суд вже до кінця цього року, або, з урахуванням довгих новорічних свят, до середини січня.

Сабінін додав, що стаття, за якої обвинувачується Семена, передбачає покарання строком до 5 років позбавлення волі. Але адвокати все ж сподіваються, що максимальне покарання журналіст не отримає.

При цьому Сабінін підкреслив важливість публічності для боротьби з переслідування Семени.

“Російським судам – їм все одно. Коли вони чують про змагальність сторін, вони зітхають. Але пильна увага преси привертає увагу громадянського суспільства. Інша справа, що в Росії будь-яка акція на підтримку Семени неможлива. Це означає, що всіх, хто вийде на акцію, можна забрати і судити за тією ж статтею. Але це (акції підтримки, розголос – ред.) цілком можливо в Україні. І це дасть якийсь торг у майбутньому. Наприклад, вийти з в’язниці, навіть маючи таку статтю, переїхати на Галичину, про що мріє Семена”, – зазначає Сабінін.

Він навів, як приклад, політв’язня Афанасьєва, який був засуджений, але після цього помилуваний.

“Тому публічність важлива, тим більше, якщо ці акції будуть спрямовані на російські МЗСівські структури”, – підсумовує адвокат.

Нагадаємо, навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

23 серпня захист Миколи Семени закликав ФСБ випустити його з Криму на лікування. 

До цього відпустити Миколу Семену на лікування до Києва у російської влади вимагали Міжнародна і Європейська Федерація журналістів, а також офіс Представника ОБСЄ з питань свободи слова.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва. 

28 листопада Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати у Брюсселі європейську премію у сфері свободи слова ім. Павла Шеремета.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: