Полонений росіянами правозахисник Максим Буткевич отримав чеську премію “Історії несправедливості”

Дата: 02 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Правозахисник, журналіст, а нині військовослужбовець Збройних сил України Максим Буткевич, який перебуває в полоні, отримав премію “Історії несправедливості” чеської організації People in Need.

Про це повідомили організатори премії. 

Фото: People in Need

Нагороду замість сина в Празі отримав батько Буткевича Олександр.  Відбулося це під час церемонії відкриття місяця кіно в школах, що проводять щороку в Чехії в листопаді з 2005-го.   

Вручаючи премію Буткевичу, організатори наголосили, що нею хочуть “висловити підтримку всім хоробрим українкам і українцям, які захищають свою Батьківщину”.

Цьогорічними лауреатами окрім Буткевича стали також Сільвестра Хнапкова, Зденек Дворжачек та Їржі Квапіл – активісти антикомуністичного підпілля країни. 

Нагадаємо, Буткевич вступив до лав ЗСУ в березні 2022 року, а в полон, за даними батьків, потрапив у червні в районі тимчасово окупованих Золотого і Гірського на Луганщині. 

До початку повномасштабного вторгнення Росії Буткевич працював журналістом на всеукраїнських каналах та британському Бі-Бі-Сі й був співзасновником Громадського радіо, де також працював журналістом та ведучим у 2013–2014 роках.

Близько 10 років Буткевич присвятив правозахисній діяльності, зокрема входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

До останнього часу він координував проєкт “Без кордонів”, спрямований на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter