Політв’язню Панову не надають медичної допомоги в колонії – брат

Дата: 26 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Засудженому російським судом у так званій “справі українських диверсантів” Євгену Панову не надають необхідної медичної допомоги в колонії. 

Про це повідомив його брат Ігор Котелянець. 

За його словами, лікарі ігнорують прохання українця про допомогу.

“Дєд Панов – так називають нашого 42-річного Євгена Панова азіати в колонії Омська. Бо для них є або дуже молода людина-дитина, або вже стара. Схудлий Женя на свій вік точно не виглядає. Треба стоматолог – згнив передній зуб. Потрібен офтальмолог, окуліст і невролог. Коли бачить яскраве світло – дуже болить голова. І взагалі дуже впав зір. Допомогу не надають”, – написав Котелянець.

Брат політв’язня закликав Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову надіслати запит своїй російській колезі Тетяні Москальковій та вимагати надання медичної допомоги.

Додатково Котелянець розповів про будні Панова в російській колонії. Виявилось, що українець не працює, адже “не хоче робити внесок в економіку РФ”: 

“Дуже дивний розпорядок дня. Сніданок о 7.00, обід о 10.00, вечеря о 16.00. Відбій – о 22.00. По-дебільному. Як і, напевно, майже все в цій системі. У колонії він не працює, таких там, здається, більше нема. Робити вклад в економіку РФ не збирається. Співробітники колонії змушують ходити всіх стройовим кроком, але теж не виконує. Великих репресій та тиску (окрім ненадання медичної допомоги), каже, нема”.

Також брат політв’язня сказав, що нещодавно до Панова приходили співробітники ФСБ та змушували пройти поліграф.

“Навішали лапши, що всі в’язні зобов’язані проходити поліграф. Посадили, почали ставити питання про політику, після яких Женя відмовився від спілкування, встав і вийшов. Недоспецагенти не стали примушувати, втікли. Бо знають, що незаконно. Думали, всі будуть тремтіти від одного їх погляду”.

Наостанок Котелянець закликав усіх небайдужих писати листи Панову, адже це дуже підбадьорює чоловіка в ув’язнені. Водночас нагадав, що листи треба писати лише російською мовою.

АДРЕСА ДЛЯ НАПИСАННЯ ЛИСТІВ: Панову Е.А. 06.06.1977 г.р. 2-й отряд, ФКУ ИК №6 УФСИН России по Омской области, г. Омск, ул. 10 лет Октября, д. 176, 644009, Российская Федерация.

Як відомо, у серпні 2016 року ФСБ Росії затримала в окупованому Криму так звану групу “українських диверсантів”, які нібито готували теракти на півострові. Російські спецслужби заявляли, що затримані Євген Панов і Андрій Захтей були членами групи, яка нібито планувала вчинити теракти на об’єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова. 

У липні минулого року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму засудив Панова до восьми років колонії суворого режиму. Чоловік відмовився від угоди з російським слідством та стверджував, що давав усі свідчення під тортурами і погрозами з боку співробітників ФСБ і пізніше відмовився від них.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: