Руслан Зейтуллаєв вимагає екстрадиції в Україну

Дата: 01 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Кримськотатарський політв’язень Руслан Зейтуллаєв, засуджений в Росії у “справі Хізб ут-Тахрір” на 15 років колонії суворого режиму, написав близько п’яти заяв з вимогою екстрадувати його в Україну.

Про це повідомляє у вівторок телеканал ATR з посиланням на адвоката Едема Семедляєва.

“Його запевняють в тому, що це довга процедура – від 6 до 10 місяців. Він сказав, що буде чекати. Якщо його вимогу не задовольнять, і не екстрадують в Україну, то він оголосить чергове голодування”, – сказав захисник.

Він також повідомив, що Зейтуллаєв просив писати йому листи:

“Це дуже допомагає хлопцям, які знаходяться в СІЗО, тюрмах. Руслан всім передавав привіт”.

Адвокат зазначив, що бачився з Зейтуллаевим. Кримський татарин почувається нормально.

8 вересня журналісти повідомили точне місце розташування кримського татарина:

“Написати листа Руслану можна за адресою: 453256, Республіка Башкортостан, м. Салават, Станція Південний, ФКУ ІК-2 ГУФСІН Росії у Республіці Башкортостан, Зейтуллаєв Руслан Борисович 1985 року народження”.

Як відомо, Північно-Кавказький окружний військовий суд 7 вересня 2016 року визнав Зейтуллаєва винним в “участі в терористичному співтоваристві” і засудив його до 7 років позбавлення волі.

Російська прокуратура оскаржила це рішення у Верховному Суді Росії, і справу знову направили до Північно-Кавказького окружного військового суду на перегляд. Слідчі органи наполягали на тому, щоб Зейтуллаєва визнали не учасником, а організатором терористичного співтовариства.

Відповідна стаття Кримінального кодексу України передбачає санкцію від 15 років позбавлення волі до довічного ув’язнення.

27 липня Верховний суд Росії відхилив апеляцію Зейтуллаєва і збільшив термін ув’язнення із 12 років до 15. У відповідь на це севастополець оголосив голодування, яке тривало більше двох тижнів. Це було вже третє голодування за час перебування Зейтуллаєва під вартою. 

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

Верховний суд РФ заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, включивши організацію до списку 15 об’єднань, названих “терористичними”.

МЗС України висловило категоричний протест та обурення у зв’язку з черговою хвилею політичних репресій та порушень прав людини з боку Кремля щодо громадян України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: