Поліція відкрила провадження, через несвоєчасне відкриття дільниці на Донеччині

Дата: 22 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Поліція відкрила кримінальне провадження щодо перешкоджання здійсненню виборчого права на дільниці у селі Лебединське на Донеччині, де через несвоєчасне відкриття змогла проголосувати лише одна людина. 

Про це повідомив голова Національної поліції Сергій Князєв.

За даними активістів ОПОРИ, дільниця відкрилась лише о 16:00, адже її члени висунули специфічні вимоги до ОВК щодо сплати за їхню роботу додаткових 27 тисяч гривень. За словами Князєва, на дільниці були зареєстровані 680 осіб, проте за час її роботи у неділю там встиг проголосувати лише один виборець. 

“Ми порушили кримінальне провадження за ст. 157 Кримінального кодексу України. Найближчим часом керівник Головного управління Національної поліції в Донецькій області прозвітує про хід розслідування і винесення підозри винним особам”, – зазначив голова Нацполіції. 

У свою чергу голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук зазначила, що дільниця у селі Лебединське – єдина в усій Україні, яка не відкрилась вчасно. Проте, за її даними, на дільниці були зареєстровані не 680 осіб, а 192. 

“Дільниця розміщена впритул до лінії розмежування”, – додала вона. 

Як відомо, стаття 157 Кримінального кодексу України щодо перешкоджання здійсненню виборчого права передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк. Якщо перешкоджання було поєднане із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, то винні можуть отримати покарання у вигляді обмеження волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Вчинення цього злочину за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням свого службового становища караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Якщо ж перешкоджання вчинене шляхом незаконної вимоги чи вказівки з метою вплинути на рішення виборчої комісії чи комісії з референдуму, то винні можуть отримати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: