Поліція вдруге закрила провадження у справі про побиття харківського активіста Лисичкіна

Дата: 05 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Харківська поліція закрила кримінальне провадження у справі про напад на громадського активіста, члена правління громадської організації “Харківський антикорупційний центр” Євгена Лисичкіна, так і не покаравши злочинців.

Відповідну постанову потерпілому 3 жовтня вручив старший слідчий Холодногірського райвідділу ГУНП України в Харківській області.

Кримінальне провадження… закрити у зв’язку з невстановленням достатніх доказів для доведення винуватості особи в суді і вичерпанні можливості їх отримати”, йдеться в постанові, яка була ухвалена ще 18 вересня.

 

Як розповів Центру інформації про права людини сам Лисичкін, поліція йому пояснила, що “що не може встановити осіб, бо їх немає в Харкові, а можливо, і в країні”.

“Але після того на порталі “Судова влада” я виявив, що людина з таким самим ім’ям, прізвищем і по батькові, як і підозрюваний у нападі на мене, насправді перебуває в Харкові – у СІЗО. Це Шкітін Михайло Юрійович, якого обвинувачують у пограбуванні та вбивстві людини 8 лютого. Тобто якщо б моїх нападників вчасно покарали, то вбивства іншої людини можна було б уникнути”, – каже Лисичкін.

Він зауважив, що справу щодо його побиття закрили вже вдруге. Попереднього разу це відбулося 31 жовтня 2017 року, тобто через півтора місяця після нападу.

Про закриття справи потерпілий дізнався аж у березні 2018-го.

“Поліція про закриття справи мене не повідомила. Я дізнався лише після адвокатського запиту. Після чого звернувся в районний суд, який зобов’язав поновити кримінальне провадження”, – додав Лисичкін.

Зараз потерпілий знову планує оскаржувати повторне закриття справи.

Нагадаємо, 18 вересня 2017 року двоє невідомих напали на Євгена Лисичкіна, коли він ішов до антикорупційного центру. Активіст пов’язує напад виключно зі своєю громадською діяльністю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: