Поклонська почала приймати скарги на “екстремістів” по інтернету

Дата: 27 Травня 2015
A+ A- Підписатися

Прокуратура Криму моніторить інтернет-ресурси на наявність екстремістських матеріалів і закликає мешканців повідомляти про такі матеріали.

Як зазначено у квітневому аналітичному огляді Кримської польової місії з прав людини, окремою загрозою для свободи слова і вираження думок є так звана “боротьба з екстремізмом і тероризмом”. У Криму створена міжвідомча робоча група з боротьби з проявами екстремістської діяльності, яку очолює прокурор Криму Наталія Поклонська. Один з основних напрямків роботи – постійний контроль інтернет-ресурсів та соціальних мереж. Активізація такої діяльності також пов’язана з виконанням указу Сергія Аксьонова “Про затвердження Комплексного плану протидії ідеології тероризму в Республіці Крим на 2015 – 2018 роки”.

Даний план передбачає протидію не конкретним діянням,”ідеям, концепціям, віруванням, догматам, цільовим установкам, гаслам, які обгрунтовують необхідність терористичної діяльності, а також інших деструктивних ідей, які призвели або можуть призвести до такої ідеології”. Однак чітких критеріїв, за якими можна визначити ідею або гасло як терористичне або деструктивне, не визначено“, – наголошують правозахисники.

Заходи стосуються не тільки ЗМІ, а й звичайних інтернет-користувачів. Мова йде про моніторинг терористичної і антиросійської активності, виявлення та блокування сайтів, які з точки зору кримської влади містять екстремістські матеріали.

Крім того, за даними огляду, прокуратура Криму стала закликати місцевих мешканців звертатися в прокуратуру при виявленні в мережі інтернет-ресурсів, що містять матеріали екстремістського змісту. На офіційному сайті прокуратури Криму створена спеціальна опція “Повідомлення про екстремізм”, яка дозволяє будь-якому користувачеві повідомити, на його розсуд, про прояви екстремізму. Таке звернення стає підставою для перевірки інформації співробітниками прокуратури, виклику до прокуратури авторів матеріалів, а також блокування інтернет-ресурсів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: