Поклонська хоче сама порушувати кримінальні справи

Дата: 12 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Правозахисники зазначають, що зміни до законодавства, якими прокурору буде надане право особисто порушувати кримінальні справи, несуть загрозу праву на свободу та особисту недоторканість.

Як зазначено в лютневому звіті Кримської польової місії з прав людини, 17 лютого на колегії прокуратури Криму прокурор Наталія Поклонська виступила з ініціативою про внесення змін до статті 37 Кримінально-процесуального Кодексу Російської Федерації. Нею було запропоновано надати прокурору право особисто порушувати кримінальні справи. На даний час прокурор має право передавати матеріали слідчому і лише вимагати порушення кримінальної справи. Поклонська попросила голову Держради Криму Володимира Константінова підтримати ці поправки і передати їх в якості законодавчої ініціативи на розгляд Держдуми.

Правозахисники наголошують, що з урахуванням останніх подій у Криму, пов’язаних із переслідуванням кримських активістів, така ініціатива призведе до того, що “право на свободу та особисту недоторканість в Криму буде піддаватися серйозній загрозі систематичного, наростаючого порушення“.

Як зазначено у звіті КПМ, загрозу становить не тільки “ініціативність” місцевих керівників, але й імплементація російського законодавства в Криму. Як приклад експерти наводять ухвалений в Криму указ “Про затвердження Комплексного плану протидії ідеології тероризму в Республіці Крим на 2015 – 2018 роки”, підписаний головою Криму Сергієм Аксьоновим 30 січня 2015 року. Він базується на “Комплексному плані протидії ідеології тероризму в Російській Федерації на 2013 – 2018 роки”, затверджений президентом Росії Володимиром Путіним 26 квітня 2013 року.

Загроза від цих документів у тому, що вони підводять законодавчу базу під ідеологію ксенофобії та нетерпимості до думки, відмінної від думки влади“, – стверджують експерти.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: