Почався процес зміни місця голосування на парламентських виборах: як це зробити?

Дата: 24 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Центральна виборча комісія почала приймати заяви від українців, які хочуть зміни місця голосування на дострокових парламентських виборах, що відбудуться 21 липня поточного року. 

Інструкція зі зміни місця голосування з’явилася на сайті Державного реєстру виборців. 

Усі охочі змінити місце голосування можуть зробити це до 15 липня включно. Задля цього необхідно: 

  • звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або місцем фактичного перебування в день виборів (адреси відділів можна знайти тут);
  • показати документ, який підтверджує громадянство України;
  • подати заяву про тимчасову зміну місця голосування та документи, які підтверджують необхідність такої зміни.

Підтвердити необхідність місця зміни голосування можуть, наприклад, довідка з місця навчання або роботи, посвідчення про відрядження, проїзні документи, договір оренди житла, довідка внутрішньо переміщеної особи або будь-який інший документ.

У реєстрі нагадують, що в разі, якщо виборцю змінено виборчу дільницю для голосування поза межами одномандатного виборчого округу, до якого він належить за своєю виборчою адресою, такому виборцю видається виборчий бюлетень для голосування лише в загальнодержавному виборчому окрузі. 

Також у відомстві наголосили, що для отримання виборчого бюлетеня інші документи, крім довідки про реєстрацію місця проживання, витягу з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання та посвідчення, що підтверджує тимчасову зміну місця голосування виборця, показувати не потрібно

Як відомо, 21 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дострокові вибори парламенту на 21 липня 2019 року. Підставою для розпуску стала відсутність коаліції в парламенті протягом місяця.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: