Побиті на Майдані журналісти заявляють про саботаж розслідування правоохоронцями

Дата: 20 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Журналісти, які постраждали від рук силовиків під час Майдану, заявляють, що правоохоронці лише імітують розслідування справ про побиття журналістів, а в неофіційних розмовах говорять, що результатів чекати не варто.

Про це повідомляє прес-служба НСЖУ з посиланням на свідчення постраждалих.

Зокрема, наводяться свідчення оператора “5 каналу” Івана Наконечного, якого беркутівці на Європейській площі штовхали та зламали світло на камері.

“Мені прямо в камеру попала гумова куля і встряла. Техніка вже була непридатна для роботи. Я подзвонив на канал, віддав зіпсовану камеру, мені привезли наступну і ми продовжили знімати”, – сказав він.

За словами Наконечного, він ходив із юристами каналу в міліцію, писали заяву, кілька разів був викликаний до прокуратури, але далі цього справа не пішла.

“Я побачив, що все дарма, свою заяву забрав, бо фізично ж постраждалим не був, далі цим продовжували займатися юристи. Але камера досі на експертизі” – сказав він, додавши, що не вірить, що хтось буде покараний.

“Всі силовики були в масках, хто стріляв, я не бачив. А самі ж не зізнаються”, – сказав Наконечний.

Також наводяться свідчення журналіста харківського видання “Український простір” Романа Черемського.

“У січні 2014 року в самому центрі Харкова я знімав автобуси із затемненими вікнами, біля яких були бійці “Беркуту”. Один із силовиків на мене накинувся і спробував оглушити електрошокером, але чомусь не подіяло, тоді мене затягли в автобус, били по ребрах, вщент розбили камеру, знищили всі записи і викинули з автобуса. Я звертався у правоохоронні органи, але це була імітація діяльності”, – сказав він.

За його словами, кілька разів справу хотіли закрити. Він ходив у прокуратуру з вимогою продовжити розслідування.

“У неформальній розмові мені відверто сказали, що в цієї справи немає перспективи. На цьому все і скінчилося, кримінальне провадження закрили. А потім почалися військові події на сході, то, звісно, було не до цього. Бо в Харкові вже діялося незрозуміло що”, – сказав Черемський.

Він зазначає, що тільки серед його колег-журналістів із Харкова у 6 осіб було пошкоджено апаратуру.

Відповідно до зведених даних, які оприлюднює НСЖУ, у січні 2014 року 103 вітчизняні та іноземні журналісти були побиті в Києві та інших містах України. Крім столиці, найбільше нападів було у Дніпрі, Черкасах, Запоріжжі. Також було заарештовано 5 журналістів у Києві і 1 в Запоріжжі. Ще 12 погроз працівникам ЗМІ зафіксовано протягом цього місяця.

Домінують серед усіх цих випадків саме прояви агресії з боку силовиків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: