Плутанина з указами про воєнний стан: стало відомо, коли опублікують правильну версію

Дата: 27 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Указ президента України про впровадження воєнного стану, який 26 листопада затвердила Верховна Рада, наразі опрацьовується в юридичному управлінні та в середу, 28 листопада, буде офіційно опублікований у парламентській газеті “Голос України”.

Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар (фракція “Народний фронт”).

“До відома журналістів. У газеті “Урядовий кур’єр” опубліковано указ президента, який було ухвалено за результатами РНБО. Той документ про введення воєнного стану, який парламент ухвалив учора (про 30 днів), наразі опрацьовується в юруправлінні й буде завтра надрукований у газеті “Голос України”, – написала Сюмар на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок.

У свою чергу віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в коментарі під постом головного редактора “Радіо НВ” Валерія Калниша в соцмережі Facebook зазначила, що в газеті “Урядовий кур’єр” у вівторок було помилково надруковано указ президента про введення в дію рішення РНБО про воєнний стан, де зазначено дату його початку з 26 листопада.

“З’ясували. Помилково надруковано, відповідальних буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Оголошення про спростування буде надруковано. Цей указ узагалі скасовано. У завтрашньому випуску буде оприлюднено закон і відповідний указ”, – повідомила Климпуш-Цинцадзе.

Пізніше РНБО також дала роз’яснення щодо часу, строку та території, на яку розповсюджується воєнний стан. 

“Закон, ініційований президентом України, з урахуванням внесених ним пропозицій, був підтриманий 276 народними депутатами. Таким чином… воєнний стан в Україні введений у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Одеській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії з 14:00 26 листопада по 14:00 26 грудня 2018 року“, – йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада затвердила впровадження воєнного стану в низці областей України, оголошеного указом президента Петра Порошенка терміном на 30 діб. Згідно з повідомленням на сайті ВР, воєнний стан вводиться з 28 листопада до 27 грудня.

Однак на сайті президента відсутній указ №393, на який посилається законопроект, а в додатках на сторінці законопроекту є указ, у якому йдеться про запровадження воєнного стану з 14-ї години 26 листопада. Водночас газета “Урядовий кур’єр” надрукувала ще більш ранню версію указу президента (№390), де ВС впроваджується з 26 листопада на 60 діб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: