Після візиту омбудсмана у Мукачевому покращили умови для паліативних пацієнтів

Дата: 02 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Після візиту моніторингової групи омбудсмана у Мукачівській центральній лікарні покращили умови перебування паліативних пацієнтів.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, моніторингова група працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадськості відвідала геронтологічне та онкологічне відділення Мукачівської центральної лікарні.

За результатами візиту до Міністерства охорони здоров’я були надіслані рекомендації з усунення недоліків, які призводять до порушення прав паліативних пацієнтів лікарні.

З надісланої МОЗ відповіді можна зробити висновок, що керівництво лікарні вжило відповідних заходів, зокрема, було створено міську мультидисциплінарну комісію, повідомлено про покращення умов перебування пацієнтів.

Новопризначений головний лікар Головчак Ю.М. також письмово поінформував Уповноваженого з прав людини про вжиті заходи щодо усунення недоліків, насамперед тих, які не пов’язані з додатковим фінансуванням. Наприклад, персонал ознайомили з міжнародними стандартами надання медичної допомоги паліативним пацієнтам, облікову документацію привели у відповідність до нормативів МОЗ.

Як зазначено у повідомленні омбудсмана, дані відповіді Міністерства охорони здоров’я та головного лікаря Мукачівської ЦРЛ є прикладом належного реагування на рекомендації Уповноваженого з прав людини.

Нагадаємо, правозахисники “Донецького меморіалу” у щорічній доповіді “Дотримання прав ув’язнених в Україні – 2014” повідомляли, що в установах виконання покарань нове медобладнання не завжди можна використовувати через брак відповідних приміщень. У лікарні Донецької ВК-124 багато років не працює вантажний ліфт, і тяжкохворих переносять сходами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: