Підозру у порушеннях під час парламентських виборів оголошено 33 особам – Аваков

Дата: 14 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Під час виборів народних депутатів розпочато 444 кримінальних проваджень, 33 особам вже оголошено про підозру. Також розпочато 137 кримінальних проваджень під час проведення позачергових виборів президента України у травні 2014 року.

Про це у середу написав голова МВС Арсен Аваков на своїй сторінці Facebook. 

Станом на 14 січня у ході передвиборчої кампанії, голосування та встановлення результатів волевиявлення громадян на позачергових виборах депутатів 26 жовтня зареєстровано 4069 заяв та повідомлень про вчинені злочини та інші події, прямо чи опосередковано пов’язані з виборчим процесом, за якими відкрито 444 кримінальні провадження.

Найбільше правопорушень під час дочасних виборів до ВРУ зареєстровано в місті Києві (53), Донецькій (48), Одеській (33), Харківській (30), Чернігівській (30), Київській (24), Запорізькій (24), Дніпропетровській (23), Черкаській (23), Житомирській (18) та Луганській (16) областях. Найбільша кількість порушень, а саме 131, стосується підкупу виборців.

У день голосування, 26 жовтня 2014 року, та за період подальшого встановлення результатів волевиявлення громадян, розпочато 143 кримінальні провадження. На сьогодні у 21 кримінальному провадженні вже оголошено про підозру 33 особам“, – заявляє він.

Також про підозру повідомлено 16 особам за скоєння хуліганства, неправдиве повідомлення про замінування виборчої дільниці, крадіжку майна та вилучення зброї.

Окрім того, за інформацією міністра, “за період проведення передвиборчої кампанії та безпосередньо виборів до Верховної Ради у жовтні 2014 року до органів внутрішніх справ Кіровоградської області надійшло 39 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства на користь кандидата в народні депутати України Олеся Довгого, переважна більшість яких стосуються підкупу виборців“.

За словами Авакова, наразі розслідування триває у двох кримінальних провадженнях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: