Підозрювані у вбивстві п’ятирічного Кирила Тлявова поліцейські відмовилися свідчити

Дата: 04 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Підозрювані у вбивстві п’ятирічної дитини на Київщині правоохоронці Володимир Петровець та Іван Приходько відмовилися свідчити у справі й проходити тест на алкоголь і сліди пороху.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на адвокатів арештованих поліцейських. 

Іван Приходько та Володимир Петровець

Захисник Петровця Андрій Козацький повідомив, що патрульний вирішив не давати свідчень, щоб їх не використали для притягнення до відповідальності його близьких. Зі свого боку адвокат Приходька Андрій Чичиркін повідомив, що його клієнт відмовився свідчити ще в день інциденту – 31 травня. 

“Ми не давали показань поки що. Бо сторона обвинувачення тричі змінювала підозру, клопотання до суду. Стороні обвинувачення було не до розслідування кримінального провадження. Станом на 31 травня відмовився від дачі показань мій підзахисний, коли ще не був моїм клієнтом, а після того навіть і не пропонували більше”, – цитують його слова журналісти. 

Підозрювані у вбивстві п’ятирічного Кирила також відмовилися проходити освідування і взяття інших біологічних зразків.

“На рахунок освідування, слідчими органами не було здійснено ту процедуру, яка повинна була бути згідно з законодавством. Для того щоб провести освідування і взяти біологічні зразки, потрібно пройти певну процесуальну процедуру, потрібна постанова прокурора, повинно бути складено протокол і повинні бути добровільна згода обстежуваної особи. Документів у прокурора і слідчого не було. Намагалися йому запропонувати без моєї присутності, але він не міг зі мною проконсультуватися і вирішити самостійно, чи проходити це дослідження”, – зауважив захисник Петровця. 

Адвокати поліцейських наголосили, що їхнім підзахисним запропонували пройти освідування через дві доби після інциденту.

П’ятирічний Кирило, який загинув унаслідок пострілу 

Сторона захисту не заперечувала, що підозрювані в день трагедії могли вживати алкоголь.

“На рахунок цього, оскільки досудовим розслідуванням не встановлено точний час, коли було скоєно злочин, то в певний період часу, зі слів і з матеріалів справи, я знаю про те, що вони були тверезі, але чи були вони потім – я… вони знаходилися поза службою і кожен має право… може вживати алкоголь…” – сказав захисник Петровця.

“Такі факти (алкогольного сп’яніння. – Ред.) офіційно не встановлені. Є певні показання про те, що вживались алкогольні напої, але чи під час цих подій вони були в стані алкогольного сп’яніння, таких даних у мене немає. Це вони були поза службою, думаю, що кожен на вихідних може…” – додав адвокат Приходька.  

Обидва поліцейські не визнають своєї провини та не погоджуються з арештом. Їхні адвокати повідомили, що вирішать, чи оскарживатимуть рішення суду, тоді, коли побачать повний текст рішення. 

“Якщо рішення буде обґрунтоване, то ми будемо оскаржувати з приводу того, що немає обґрунтованої підозри. А якщо рішення буде ґрунтуватися на якихось припущеннях чи домислах суду, то це будуть додаткові підстави для оскарження такого рішення. Є два підозрюваних, одна куля і одне людське життя. У когось з учасників у будь-якому разі підозра необґрунтована. А в кого –  це повинна сказати сторона обвинувачення”, – сказав адвокат Приходька. 

Як відомо, 31 травня патрульні поліцейські в місті Переяславі-Хмельницькому під час відпочинку вживали спиртні напої, а згодом вирішили постріляти з вогнепальної зброї по металевих банках. Під час стрільби один з правоохоронців поцілив у п’ятирічного хлопчика Кирила, влучивши йому в голову. Дитину відразу ж відправили до лікарні, де прооперували, але її стан залишався вкрай тяжким. 

3 червня Кирило помер від отриманих поранень. Внаслідок цього голова поліції Київської області Дмитро Ценов подав рапорт про відставку з посади та просив керівництво Нацполіції скерувати його в зону проведення операції Об’єднаних сил. Голів поліції в Переяславі-Хмельницькому також відсторонили від посад, а патрульних, імовірно винних у смерті дитини, посадили до СІЗО на два місяці. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: