Підопічні Тетіївського терцентру сплять на мокрих ліжках та терплять побої

Дата: 31 Травня 2016
A+ A- Підписатися

У стаціонарному відділенні Тетіївського територіального центру соціального обслуговування (Київська область) продовжують грубо порушувати права підопічних. 

Це зафіксували монітори Національного превентивного механізму та журналісти під час повторного візиту.

За словами моніторів, сморід відчувається ще у дворі. Матраци та ліжка старі, літнім людям на них неможливо лежати. Їм також важко встати без сторонньої допомоги.

Через економію електроенергії персонал не вмикає світло, у палатах, а особливо у коридорах, темно. Помитися мешканцям дозволяють раз на два тижні. Душова – на замку, ключ у персоналу. Людей з інвалідністю “миють” у ліжках.

На жодному хворому не було підгузків, кажуть монітори. Один із них лежав у мокрій постелі, як і під час попереднього візиту. Інший мешканець жалівся на побиття персоналом. Його інстинктивна реакція на різкі рухи завідувача відділенням фактично це підтвердила.

Персонал просто не навчений доглядати за людьми похилого віку та людьми з психічними розладами, яких у відділенні троє.

У стацвідділенні живе 90-річна бабуся, яку влаштувала в установу соціальна працівниця, що наразі з сім’єю мешкає у будинку цієї бабусі.

Особистими пенсійними коштами підопічних розпоряджається персонал. Проаналізувавши записи витрат цих коштів, члени моніторингової групи зробили висновок, що персонал зловживає коштами.

При тому, що відділення розміщене на території районної лікарні, підопічних лікарі не оглядають. Із спеціалістів лише психіатр і терапевт відвідують людей, які ні на що не скаржаться, оскільки “все одно ніхто не лікує”. Мешканці центру самостійно купують ліки та приймають їх без нагляду.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: