Підопічні П’ятихатського геріатричного пансіонату називають себе ув’язненими

Дата: 07 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Учасники моніторингового візиту в рамках реалізації Національного превентивного механізму виявили серйозні порушення прав мешканців П’ятихатського геріатричного пансіонату у Дніпропетровській області.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Зокрема, монітори дійшли висновку, що віддаленість цього закладу від населених пунктів зумовлює деградацію соціальних зв’язків мешканців інтернату. Вони самостійно не можуть виїхати за межі установи та при спілкуванні називають себе ув’язненими.

Крім того, згідно зі спостереженнями моніторів, доступ до свіжого повітря ліжкових хворих відсутній взагалі. Їх життєвий простір обмежується маленькою кімнатою та “прогулянками” до тісної душової кабінки один раз на десять днів. В установі відсутні будь-які форми організації дозвілля, окрім перегляду телепередач. При наявності в установі 44 людей з інвалідністю в медичній частині було лише 16 індивідуальних програм реабілітації, контроль за виконанням яких не ведеться, а лікар не працює вже 2 місяці.

Монітори також зафіксували невідповідність фактичного обіду, заявленому в меню. Так, згідно з меню, на обід мешканці інтернату мали отримати шніцель, натомість отримали рис з м’ясною підливою і субпродуктами. Однак заміна не була відображена у меню. Останній запис у бракеражному журналі (журнал, де дієтсестра робить відмітку про придатність їжі для підопічних інтернату) датований 29 травня 2017 року. Зі слів мешканців, вони вже забули, як виглядають сік, фрукти та свіжі овочі.

Приміщення геріатричного пансіонату потребують капітального ремонту. В кімнатах немає кнопок виклику персоналу, душова кімната та туалети не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Проблеми та недоліки, виявлені в результаті візиту, обговорювалися членами моніторингової групи з адміністрацією установи. Крім того, будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого, які буде направлено до Міністерства соціальної політики України, а також до керівництва обласної державної адміністрації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter