Під Одесою напали на журналістів “Радіо Свобода”

Дата: 23 Травня 2015
A+ A- Підписатися

На знімальну групу програми “Схеми” – спільного проекту Радіо Свобода і Першого суспільного каналу – напав невідомий чоловік, коли журналісти виконували своє редакційне завдання у селищі Комінтернівське під Одесою. 

Як повідомляє “Радіо Свобода”, журналістка Марія Тимощук і оператор Максим Пенько прийшли до офісу фірми “Лемодо”, яка нещодавно виграла тендер МВС України на постачання номерних знаків для транспортних засобів на суму більш ніж 70 мільйонів гривень. Ця компанія зареєстрована в Одеській області і до тендеру ніколи не займалася такою діяльністю.

“Ми приїхали за адресою: селище Комінтернівське, вулиця Першотравнева, 56, де зареєстрований офіс фірми “Лемодо” – за редакційним завданням програми “Схеми” “Радіо Свобода”. Дуже скромний офіс, одна кімната. Він був зачинений, ми зафільмували табличку, поспілкувались з іншими підприємцями. У коридорі офісу до нас підбіг невідомий чоловік із криками “Не знімайте тут!”, “Чому ви знімаєте без дозволу?” і розбив нам камеру”, – розповіла Марія Тимощук.

Журналісти викликали міліцію і написали заяву. За фактом нападу на знімальну групу журналістів “Радіо Свобода” міліція Комінтернівського району Одеської області відкрила кримінальне провадження за ст. 171 ч. 1 – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, повідомила “Радіо Свобода” слідчий відділу Анна Ткешелашвілі.

“Ці дані внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань за номером 1205160330000721”, – зазначила вона.

Це другий напад на журналістів під час виконання завдань за останні кілька тижнів.

28 квітня 2015 року в селі Лісники Київської області вчинили напад на іншу знімальну групу, яка також розслідувала оборудки, пов’язані з посадовцями МВС.

Тоді знімальна група програми журналістських розслідувань “Наші гроші” (телеканал ZIK) знімала маєток доньки заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. 

За даними Інституту масової інформації (ІМІ), у 2014 році відбулось 995 порушень прав журналістів. Серед них 7 вбивств, 286 випадків побиття, 78 викрадень. У січні – березні на Одещині сталось 10 порушень прав журналістів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: