Під Мар’їнкою знешкодили понад 40 мін

Дата: 14 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Військовослужбовці під час облаштування своїх передових позицій в районі населеного пункту Мар’їнка виявили та знешкодили понад 40 мін.

Про це повідомляє командування Операції об’єднаних сил у Facebook.

Протипіхотні міни, які знайшли військові, використовують для виведення з ладу особового складу противника. Фахівці, які досліджували знахідки, дійшли висновку, що виготовили їх не в Україні. 

“Відповідно до Оттавської конвенції, застосування протипіхотних мін як одного з засобів війни заборонено. Україна мала п’ятий найбільший арсенал протипіхотних мін у світі (після Китаю, Російської Федерації, США та Пакистану), що дістався їй у спадок від Радянського Союзу та налічував шість мільйонів мін. У 2005 році український парламент ратифікував Оттавську конвенцію. Цей договір спрямований на припинення використання протипіхотних мін як засобу збройної боротьби. Остання міна типу ПМН була ліквідована 2003 року на Донеччині. Російська Федерація не є учасницею Оттавської конвенції”, – зазначають у пресслужбі ООС.

Експерти додали, що знайдені міни, якщо на них наступить людина, вражають нижні кінцівки, а саме руйнують стопи. 

Як відомо, міни та нерозірвані снаряди, за даними ООН, становлять загрозу життю двох мільйонів людей на сході України. За даними Міноборони, від початку збройної агресії Російської Федерації на Донбасі внаслідок підриву на мінах загинули 269 цивільних осіб, 27 із них – діти.

У грудні минулого року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому законопроєкт про протимінну діяльність в Україні. Міжнародні експерти неодноразово наголошували, що Україні слід почати розмінування Донбасу. Проте парламентарі не ухвалили деякі поправки, які не дозволяють почати роботи на Донбасі. За ухвалення цих поправок виступають, зокрема, партнери з Великої Британії. Про це наприкінці березня говорила посолка країни Джудіт Гоф, а згодом – й у посольстві США.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: