Під час Маршу рівності в Одесі поліція затримала двох противників акції

Дата: 20 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Минулого тижня в центрі Одеси без значних провокацій відбувся фестиваль ЛГБТ-культури “ОдесаПрайд-2018”. Але під час Маршу рівності, що відбувся в суботу, поліція затримала противників маршу, які намагалися йому перешкоджати.  

Як повідомила активістка Олена Семенова, 18 серпня близько 150 представників та представниць ЛГБТ-спільноти Одеси та України пройшли Приморським бульваром.

Офіційний девіз маршу – “Наші сім’ї – наша цінність”. Люди вийшли на ходу зі слоганами “Сім’я там, де любов”, “Всі різні – всі рівні”, “Є країна, що єдина, є закони, що для всіх”, “Україна – країна вільних, Україна – країна рівних” тощо. Гостями заходу стали ЛГБТ-люди з різних міст України, група підтримки з Мюнхена, а також посольства Канади, Великої Британії та Німеччини.

Директорка ВГО “Гей-альянс Україна” Анна Леонова зазначила, що “сімейне питання наразі – пріоритет у боротьбі ЛГБТ за рівні з гетеросексуальною більшістю права”.

Марш мав бути заключною подією IV Фестивалю квір-культури “ОдесаПрайд-2018”: ходу було заплановано на неділю 19 серпня. Однак поліція дізналася, що праві сили готують провокацію “за київським сценарієм”, тобто фізичне блокування колони маршу. Оргкомітету майже останнього дня перед подією було рекомендовано перенести марш на суботу.

Представники правих сил все одно доєдналися до маршу, намагаючись перешкодити руху колони та волаючи “ЛГБТ – геть!”. Поліція затримала двох особливо активних протестувальників, які напали на учасника ходи. Марш супроводжував також священик, що через гучномовець намагався присоромити спільноту “содомським гріхом”.

Як повідомили в прес-службі поліції Одеської області, “до Приморського відділу поліції в м. Одеса працівниками поліції доставлено двох чоловіків, які скоювали хуліганські дії в центрі міста, вдаривши перехожого”.

Як повідомляє УНІАН, із самого ранку поліція оточила центр міста. Було встановлено високу огорожу на Приморському бульварі, вздовж якої стояв кордон із правоохоронців.

За огорожею стояли противники маршу, в тому числі представники радикальних організацій. Вони скандували “Слава Україні!”, “Разом і до кінця!” тощо. Біля пам’ятника Дюку (всередині огородженої території) перебували близько десяти осіб, які заявили, що виступають за “традиційні сімейні цінності”. Вони тримали плакати: “Всі разом – за сім’ю”, прапори із зображенням Ісуса Христа на синьо-жовтому тлі.

Крім того, за огорожею стояли кілька священиків, які хотіли пройти в зону проведення маршу, але поліція їх не пропустила. Один з представників духовенства заявив, що правоохоронці “на боці диявола”, і додав, що “проклинає їх”.

Як відомо, фестиваль квір-культури “ОдессаПрайд” проводиться в місті з 2015 року. У 2015 році мерія Одеси відмовилася прийняти заявку на проведення Маршу рівності, проти якого також виступили представники релігійних конфесій. Одеський окружний адміністративний суд заборонив проведення маршу. 15 серпня 2015 року приміщення фестивалю противники закидали петардами.

У 2016 році учасникам другого “ОдессаПрайд” і містянам, які прийшли їх підтримати, вдалося провести нетривалий марш під охороною поліції, після якого людей відвезли на автобусі подалі від супротивників зазначених заходів.

У 2017 році фестиваль відбувся, марш розпочався, але його довелося перервати, як заявили в поліції, для безпеки.

Цього року заходи прайд-днів відбулися за сприяння Канадського Фонду підтримки місцевих ініціатив, у партнерстві з ВГО “Гей-альянс Україна”, Асоціацією ЛГБТ “ЛІГА”, німецькою групою Munich Kyiv Queer та Правозахисним бюро WE ARE.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: