Під спричиненими землетрусом завалами у Туреччині можуть бути п’ятеро українців – МЗС

Дата: 09 Лютого 2023
A+ A- Підписатися

6 лютого у прикордонних районах Туреччини та Сирії стався сильний землетрус, внаслідок якого в обох країнах загинули понад 16 тисяч людей. Зокрема, щонайменше 12873 осіб у Туреччині та 3162 у Сирії. Також відомо про 37 тисяч постраждалих. За інформацією МЗС України, наразі під завалами можуть перебувати пʼятеро українців. 

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко

Фото: Can Erok / AFP

“Маємо інформацію про ймовірне перебування пʼятьох українців під завалами. МЗС та посольство активно взаємодіють із турецькою владою задля їхнього порятунку. Одна громадянка була госпіталізована. Загроз її життю немає”, – зазначив він.

9 лютого, у четвер, українські консули вирушили в зону стихійного лиха на півдні Туреччини задля допомоги українцям. Дипломати везуть теплий одяг, предмети першої необхідності та ліки. На місці вони координуватимуть пошуки зниклих громадян, надання медичної допомоги постраждалим та організацію евакуації.

Загалом дипломати встановили місцезнаходження 103 українців. Ще 22 громадян України не виходять над звʼязок.

“Працюємо над встановленням місць їхнього знаходження, підтримуємо зв’язок із рідними”, – додав Ніколенко.

Рятувальники продовжують розбирати завали на місцях трагедії, намагаючись врятувати тих, хто міг вижити під завалами.

Відомо, що землетрус у Туреччині виник у сейсмоактивному поясі, до якого належить і Україна. У Головному центрі спеціального контролю розповіли виданню “Українська правда. Життя”, що землетрус відчувався й на півдні України.

“6 лютого 2023 року на півдні Туреччини неподалік північного кордону Сирії внаслідок зсувного розлому на невеликій глибині стався землетрус магнітудою 7,6. Землетрус відбувся у безпосередній близькості до складної зони зіткнення Євразійської плити з Африканською та Аравійською плитами. Наступний землетрус (афтершок) магнітудою 7,5 відбувся приблизно через 9 годин на 100 км північніше першого”, – зазначили у Центрі спецконтролю.

Виникнення землетрусу пов’язують переважно з тектонічними процесами. Туреччина розташована в одній з найактивніших сейсмічних зон світу (на Середземноморсько-трансазійському сейсмічному поясі), тому землетруси у країні стаються нерідко. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter