Перша леді зустрілася з п’ятнадцятьма українками, щоб обговорити проблеми толерантності

Дата: 03 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Перша леді Олена Зеленська зустрілася з учасницями соціальної кампанії “Своя”, в межах якої учасниці розповідають про ставлення українського суспільства до міжетнічних родин та, зокрема, жінок.

Про це повідомили в Офісі президента. 

Кампанію “Своя” запустили наприкінці минулого року за ініціативи радниці віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Світлани Заліщук, а також низки інших відомих українок, наприклад співачки Мішель Андраде, головної редакторки видання “Українська правда” Севгіль Мусаєвої, телеведучої Кароліни Ашіон, заступниці міністра економіки Світлани Панаіотіді та інших.

На створення ініціативи авторок надихнула історія 13-річної дівчинки, яка навчається в Києві, однак через колір шкіри змушена чути від оточення різні стереотипні твердження про те, якими мають бути українки. Учасниці кампанії “Своя” хочуть привернути увагу до мультикультурності сучасного суспільства, а також допомогти подолати негативні ґендерні стереотипи та міжетнічні упередження.

“Наші історії – про прекрасне, що є в нас і серед нас. Але також про дуже болісне й несправедливе, про яке ми говоримо мало. Про нерозуміння і неприйняття, глузування і цькування. Ми мріємо, аби на 30-му році незалежності України європейськість стала не лише ознакою поступу країни, але й ознакою поваги до інакшості. Щоб в українському суспільстві толерантність стала модною”, – розповідали вони.

У грудні минулого року учасниці кампанії випустили календар з історіями неетнічних українок. Надалі вони планують також знімання документального фільму про переваги та труднощі життя жінок різного етнічного походження в Україні.

Нагадаємо, що в жінок та чоловіків, згідно з дослідженнями ЮНЕСКО, з дитинства закладені різні можливості для подальшого успіху в житті. Водночас, відповідно до міжнародних стандартів, чоловіки і жінки мають рівні права на повноцінну участь у всіх аспектах життя, зокрема в політичному процесі. Однак на практиці жінкам набагато важче повною мірою скористатися цими правами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: