Переслідування кримських активістів порушує міжнародні норми права – КПМ

Дата: 12 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Переслідування активістів владою Криму за участь в акціях протесту 26 лютого 2014 року порушують міжнародні норми права і принципи кримінального права. 

Про це заявили представники Кримської польової місії з прав людини (КПМ).

В рамках даної справи 26 січня 2015 року співробітники Слідчого комітету РФ та Центру протидії екстремізму провели обшук на телеканалі ATR та вилучили записи подій 26 лютого 2014 року перед Верховною Радою Криму. 29 січня цього року був затриманий та залишений під вартою до 19 травня заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз за підозрою “в організації та участі в масових заворушеннях”, що відбулись 26 лютого в Сімферополі. 7 лютого за аналогічним звинуваченням затримано та залишено під вартою на два місяці  Іскендера Кантемирова.

Заступник голови КПМ Ольга Скрипник говорить, що ця справа не вкладається ні у рамки міжнародного законодавства, ні здорової логіки.

Прокуратуру і слідчий комітет РФ не бентежить, що вони порушили кримінальну справу за подіями, що сталися за три тижні до “референдуму”. Дії відбувалися на території України, під юрисдикцією України і здійснювалися громадянами України“, – сказала Ольга Скрипник.

За словами правозахисниці, лише українські суди мають право вирішувати, чи були ці дії правопорушенням, натомість людей судять за російським законодавством. 

Заступник голови КПМ (Росія) Дмитро Макаров зазначає, що кримська влада в черговий раз запроваджує абсолютно нові принципи кримінального процесу: “Звичайно, Кримінальний Кодекс Російської Федерації на той час в Криму не мав дії. У цьому випадку дія кримінального процесу поширюють назад у часі. Це порушення основоположних принципів кримінального права“. 

Макаров зазначає, що правові підстави арешту і обґрунтованість вибору саме цього обмежувального заходу викликають питання. Тому вже зараз можна оскаржити рішення про арешти людей у цій справі, зокрема і через звернення до Європейського суду з прав людини.

Правозахисники КПМ вважають справу “26 лютого” нічим не обґрунтованою та політично вмотивованою, спрямованою виключно на переслідування людей, що не згодні з діями кримської влади.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: