Переселенки показали чиновникам спектакль

Дата: 30 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Жінки-переселенки розповіли міністрам і депутатам, які займаються питаннями внутрішньо переміщених осіб, про свої проблеми за допомогою інтерактивного спектаклю.

 

Як повідомили Центру інформації про права людини в ГО “Театр для діалогу”, зустріч з міністром з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишем, народними депутатками Марією Іоновою та Оленою Кондратюк з міжфракційного об’єднання “Рівні можливості”, а також з представниками уряду, громадських і міжнародних організацій пройшла 28 листопада в клубі Кабінету міністрів України

Під час вистави, підготовленої і показаної двадцятьма переселенками, які зараз проживають у 7 областях Східної, Центральної та Західної України, у глядачів була можливість впливати на хід дії і обговорювати питання, пов’язані з проблемами, показаними в спектаклі.

 

“Ви дуже реалістично показали ці проблеми, і міністерству про них відомо”, – зазначив міністр. – “Щодо права голосувати для переселенців, ми працюємо в цьому напрямку, але зараз необхідно, щоб громадськість також активно демонструвала свою позицію з цього питання, щоб люди показували, що це потрібно”.

“Головним результатом цього заходу є те, що діалог відбувся. Таких діалогів має бути більше. Дуже важливо показувати такі інтерактивні вистави в кожній області”, – підкреслила народна депутатка Марія Іонова.

“Зараз проблем багато, але є такий вимір, що робить наслідки конфлікту особливо складними для жінок”, – зазначила представниця ГО “Театр для діалогу” Ніно Ходорівська. – “Неможливість залучити до виховання дітей бабусь, які залишилися на непідконтрольних територіях, потрійне навантаження на жінок-ВПО, які в нових умовах беруть на себе роль годувальниці, продовжуючи піклуватися про дітей і домашні справи, а також займаються громадською діяльністю для створення соціальних зв’язків на новому місці – усе це є особливостями впливу конфлікту саме на жінок, і про них наш спектакль”.

Під час інтерактивної частини заходу міністр Вадим Черниш, депутатка Марія Іонова та присутні громадські діячки виходили на сцену, замінювали актрис, пропонуючи свої варіанти розвитку сюжету, і вступали в діалог з аудиторією у форматі обговорення.

“Більшість переселенців – це жінки, 63%, проте вони недостатньо представлені в процесах прийняття рішень щодо відновлення і в мирних переговорах”, – наголосила після заходу керівниця ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінская.

Напрацювання з регіонів і з обговорення в клубі Кабміну організаторки нададуть міністерству у вигляді рекомендацій до нової цільової програми “Відновлення і побудова світу в східних регіонах України”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: