“Тарас-папуас”: український комік розкритикував “Дизель шоу” за расистський та гомофобний номер

Дата: 26 Липня 2021
A+ A- Підписатися

Український блогер та переможець шоу “Розсміши коміка” у 2017 році Віктор Вемуна розкритикував “Дизель шоу” за расистський та гомофобний номер. 

Чоловік опублікував у своєму інстаграмі відео, в якому прокоментував дискримінаційні жарти гумористів. 

Віктор Вемуна

На початку відео Вемуна зазначив, що не знімав би його, якби не зміст, який стосується особисто блогера “у всіх сенсах”. 

“У лютому цього року мені написала жінка з гумористичної програми “Дизель шоу” з пропозицією мені та моїй сестрі взяти участь у їхній концертній програмі. Я підозрював, що це може бути, тож попросив наперед скинути мені сценарій. Вона скинула, і перше, на що я звернув увагу, – номер мав назву “Тарас-папуас“, – розповів Вемуна.  

У номері продюсер, сценарист і режисер збираються, щоб зняти ремейк на повість Миколи Гоголя “Тарас Бульба”, однак у них не вистачає грошей. За сюжетом, на це 10 мільйонів доларів їм виділяє стримінгова платформа “Нетфлікс”, яка має низку вимог, а також надсилає до участі в головній ролі свого актора – темношкірого. 

Навколо стереотипів стосовно чорношкірих людей, а також висміюванні мультикультурності й толерантності Нетфліксу й обертаються всі жарти в номері. 

Серед них, наприклад, такі: “Ми знімаємо чорно-біле кіно? А жанр – це чорна комедія чи порно?”; “Дивіться, Тарас поранений у бою, його спалили на вогнищі, він трохи підгорів, але не помер”; “Побачивши пропаленого козака, всі йому просто кланяються або встають на одне коліно і починають цілувати черевики? Ну, як зараз модно?” (тут, вочевидь, автори номера висміюють рух Black Lives Matters), “У кінці Тараса спалюють поляки звичайні або в білих ковпаках?” (відсилання на типовий елемент одягу членів расистської терористичної організації ку-клукс-клан) тощо.  

“Доки з головних гумористичних сцен країни буде нестися блювотина про те, що наш колір шкіри – згорілий білий, доти таке буде нестись і на вулицях. 50–70% українців дивиться ваше шоу. І завтра, коли в них запитає дитина, чому цей дядько такий чорний, вони дадуть відповідь, що він підгорів. І, коли ці діти підуть до школи, вони називатимуть усіх чорних навколо копченими, бо їм це видається смішним”, – обурився Вемуна. 

Крім того, він також звернув увагу на гомофобні жарти, присутні в номері. Так, один із членів “творчої команди” каже, що фільм буде номінований на “Оскар”. Інший водночас цим дуже засмучений, оскільки це нібито означає, що персонажа треба зобразити гомосексуальним. Між ними відбувається такий діалог: 

– Тобто Тарас не лише папуас, але ще й…

– Про що ви, з Тараса вже вистачить. Зробимо акцент на синах. 

– Обидва чи лише один?

– Лише один – Андрій. Тому логічно, що Тарас убиває саме його.

– Ні, вбиває якраз натурала.

– А його-то за що? 

Вемуна іронічно зауважує, що, “звісно, є за що вбивати геїв – за їхню орієнтацію”. Далі у номері йдеться, що ще невідомо, у кого закохається цей герой, тож про всяк випадок жартують, що “треба купити симпатичного коня”. 

Номер закінчується тим, що актора, якого попередньо затвердили, відкликають та присилають замість нього темношкіру жінку. Наприкінці на сцені з’являється сам “Гоголь”, який робить з нею селфі зі словами: “[Богдану] Ступці покажу, порегочемо разом”. 

“Дизель шоу” систематично будує свої випуски навколо дискримінаційних стереотипів та сексизму. Крім того, раніше правовласник передачі погрожував судом “Телебаченню Торонто”, яке розкритикувало шоу за антивакцинаторську позицію.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: