Перед нападом на правозахисників у Грозному планувалася акція проти ЗМІ

Дата: 04 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Перед нападом на офіс правозахисників “Комітету проти тортур” у Грозному планувалася акція проти журналістів, що критикують події у Чечні, але її заборонили з адміністрації президента Росії.

Як розповіла в інтерв’ю “Радіо Свобода” кореспондент “Нової газети” Олена Мілашина, що перебуває зараз в Чеченській республіці, до того, як відбувся напад на офіс зведеної мобільної групи “Комітету проти тортур”, у Грозному було заплановано акцію проти журналістів російських ЗМІ, які критикують керівництво Чечні – “Нової газети”, радіостанції “Ехо Москви”, газети “Комерсант”, сайту “Відкрита Росія”. Але мітинг було заборонено з адміністрації президента Росії.

За словами Мілашиної, власник “Коммерсанта”, Алішер Усманов – людина, близька до Путіна, а тому в останній момент чеченське керівництво скерувало акцію проти російських правозахисників, які працюють в республіці. Після мітингу, який офіційно присвятили пам’яті убитого в Ставрополі Джамбулата Дадаєва, агресивно налаштовані люди увірвалися до офісу правозахисників. На думку журналістки, напад на правозахисників, які критикують події в Чечні, було інспіровано головою республіки Рамзаном Кадировим.

За всі ці роки він звик до того, що про Чечню, як про небіжчика: або добре, або нічого. І не помічали того, що реально відбувається в Чечні. З грудня ця ситуація переломилася і засоби масової інформації, в тому числі й федеральні, стали говорити про те, що в Чечні не все в порядку. І ось ця реакція бентежить Кадирова. Він не знає, що з цим робити, і саме тому він вважає, що якщо прибрати правозахисників з Чечні, якщо перешкоджати роботі журналістів, то в Чечні настане тиша і спокій“, – говорить Мілашина.

На правозахисників з “Комітету проти тортур” у Грозному нападали і раніше: у грудні 2014 року офіс групи вже був спалений, проте ніякої серйозної реакції з боку федеральної влади тоді не було.

Зараз робота правозахисників пов’язана з розслідуванням випадків викрадень, вбивств і тортур людей у Чеченській республіці.

Всі ці викрадення пов’язані з діяльністю так званої чеченської поліції, деякі підрозділи якої займаються специфічною діяльністю. Більшість зниклих людей були затримані саме співробітниками цих підрозділів“, – розповідає голова “Комітету проти тортур” Ігор Каляпін.

Керівництво “Комітету проти тортур” зазначає, що збирається переформатувати свою роботу в Грозному. Зараз співробітники, які там працювали, евакуйовані. 

Нагадаємо, вчора у Грозному до офісу “Комітету проти тортур” увірвалися невідомі. Напад, на думку правозахисників, може бути пов’язаним з оприлюдненою нещодавно на сайті “Открытая Россия” документальною стрічкою “Сім’я“, у якій докладно розповідається про зв’язки російського президента Володимира Путіна та голови Чеченської Республіки Рамзана Кадирова.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: