Пенітенціарна служба спотворює статистику по ув’язнених

Дата: 20 Лютого 2015
A+ A- Підписатися

Частина суперечливих даних стосується установ, що розташовані на непідконтрольних Україні територіях.

Як зазначають у правозахисній організації “Донецький меморіал“, мова йде в першу чергу про статистичні дані, які оприлюднюються на сайті Державної пенітенціарної служби.

ДПтС визнала, що приблизно з вересня 2014 року не контролює 28 установ, що розташовані на територіях, непідконтрольних українській владі. Але лише з 1 січня 2015 року у статистичних даних з’явилось зауваження про те, що в’язні цих установ не враховуються.

Кількість осіб, які перебували в цих 28 установах, приблизно відома. Згідно з інформацією, оприлюдненою на сайті відомства у грудні 2014 року, “у зв’язку з військовою агресією проти України у її східних регіонах частина установ виконання покарань залишились на території, що тимчасово не контролюється українською владою, а саме:

– 14 установ в Донецькій області, у яких трималося 9,7 тис. осіб;

– 14 установ в Луганській області, у яких трималося 6,5 тис. осіб“.

Разом це 16,2 тис. осіб. Якщо їх додати до тих, що утримуються в установах на підконтрольній території (це 73431 особа), то виходить приблизно 89,6 тис. осіб.

І це дуже дивно, бо число мешканців установ кримінально-виконавчої системи з 1 серпня зменшувалось регулярно не більше, як на 2-6 тис. осіб щомісяця і “стрибків” зменшення числа осіб в установах на величину біля 16 тис. не було. Складно також уявити, з яких причин загальне число осіб “в 177 установах” раптом могло зрости з 79,7 тис. 1 грудня до 89,6 тис. на 1 січня“, – йдеться у повідомленні правозахисників.

Вони припускають, що число установ, мешканців яких відомство переставало враховувати, змінювалось поступово, але у повідомленнях ДПтС це не відображалось. Фактично відомство подавало недостовірні дані. Станом на 1 лютого вже надається точне число установ на підконтрольній території – 150, і число в’язнів надається саме в цих установах.

Також відомство не надає у тексті будь-яких пояснень, куди поділися у період з 1 жовтня по 1 листопада більше 120 довічно засуджених осіб. Після 1 грудня “зникають” з даних ще більше – 140 довічно засуджених. Навіть у даних на 1 лютого подається число довічників на 21 особу менше, ніж в даних на 1 січня. Причини таких різкіх змін чисельності невідомі.

Правозахисники, досліджуючи статистичні дані служби, виявили також зниження з невідомих причин кількості засуджених жінок вдвічі за 8 місяців минулого року, кількості СІЗО та засуджених осіб, які перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції. Правозахисники зазначають, що такі суперечності у даних спотворюють реальний стан у відомстві та не дають можливості аналізувати ситуацію. Вони закликають співробітників служби ретельніше готувати статистичні дані.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: